Jihočeši před týdnem doma přejeli pražskou Slavii 104:69, ale druhý tým z metropole určitě bude mnohem tvrdším oříškem. USK je v tabulce čtvrtý s bilancí sedmi výher a čtyř porážek a v úvodu sezony porazil i vedoucí Nymburk. Mladý tým tvoří především odchovanci klubu, kteří už však oblékli dres národního týmu mužů i mládežnických reprezentací, konkrétně třeba Vyroubal, Švec, Samoura, Vlk či Fuxa. Opírá se také amerického střelce Johnsona. Naposledy Pražané prohráli v Brně 63:75.

Sršni jsou však ve formě, o čemž svědčí fakt, že vyhráli šest z osmi posledních utkání a v tabulce Kooperativa NBL jsou na pátém místě hned za svým nadcházejícím protivníkem.

„USK se pyšní především svou obranou, která je momentálně statisticky druhá nejlepší v celé soutěži. Z naší strany bude záležet především na tom, jak se s jejich fyzickou hrou dokážeme vypořádat, jelikož hráči USK jsou pod taktovkou hlavního trenéra Kuhna, který má mimo jiné stříbrnou medaili z Olympijských her v Tokiu jako kondiční trenér, výborně silově i kondičně připraveni. Z hráčů si budeme muset pohlídat zejména rozehrávače Johnsona, univerzála Samouru a jednoho z největších talentů českého basketbalu Švece. K nim se v posledních utkáních navíc přidal také ostrostřelec Vlk, a tak opět budeme potřebovat podporu plné haly,“ poznamenal písecký trenér Jan Čech.

Vítězný duel se Slavií byl prvním v sezoně, který po zranění absolvoval křídelník Dalibor Fait, jenž k vysoké výhře přispěl devíti body a pěti asistencemi. „Čeká nás tým mladých kluků, který bude hrát agresivně a houževnatě. USK bych přirovnal k našemu hernímu stylu. Utkání bude velice atraktivní, a proto chci pozvat každého fanouška, co má příležitost přijít do haly, aby nám pomohl k další výhře a pomohl vytvořit skvělou kulisu, kterou v lize nikdo jiný nemá,“ vyzývá opora Sršňů.