„Na základě současné stále velice nepříznivé epidemické situace a doporučení sportovní autority Autoklubu České republiky byl závod po dohodě s jeho hlavním pořadatelem Martinem Mídou bez náhrady zrušen,“ potvrzuje vedoucí jihočeského motokrosového střediska Evžen Zadražil.

Uspořádat motokrosový závod v aktuálních podmínkách je prakticky nemožné. „Vzhledem k tomu, že lidi nikam nemohou, by byl problém už jenom připravit trať. A k tomu velká spousta dalších problémů. Z Autoklubu nám také přišlo doporučení závody v této době nepořádat,“ konstatuje.

Závod je podle Zadražila třeba odvolat nejpozději dva týdny před jeho konáním. „Je to individuální, ale zhruba čtrnáct dní je rozumný čas. Rušit závody dříve je tak trochu házením flinty do žita, protože v dnešní době člověk neví, co bude druhý den. Ale třeba týden před daným termínem už je zase pozdě, protože to už musíte mít zaplacenou pojistku, nachystanou trať a všichni už jsou natěšení,“ vysvětluje šéf jihočeského motokrosu.

O výjimku pro pořádání závodu u hygienické stanice prý nemělo cenu žádat. „Motokrosové závody bez diváků nemá smysl pořádat. Není to jako u jiných sportů, kde příjem ze vstupného a prodeje občerstvení nehraje takovou roli. Bude potřeba počkat na rozvolnění, aby fanoušci mohli přijít a byli třeba rozděleni do zón, jako tomu bylo v podobné situaci před rokem,“ přeje si Zadražil.

Horažďovický závod byl zrušen bez náhrady. „Všechny seriály jsou naplánované a nejsou volné termíny. Nechtěli jsme případný odložený závod vmáčknout do víkendu, kdy se jede přebor v okolních krajích. Ty se často jezdecky prolínají s naším jihočeským,“ nabízí vysvětlení.

Existuje pouze varianta, že pokud by některý z řádných pořadatelů svůj závod vzdal, tak by byl tento termín nabídnut právě organizátorům z Horažďovic. „Budeme pevně doufat, že se situace již brzy zlepší a kýžené rozvolnění vládních nařízení umožní odstartovat jihočeský přebor v sobotu osmého května v Netolicích,“ přeje si.

V sobotu 17. dubna by mělo v Jiníně začínat úvodním kláním mezinárodní mistrovství republiky juniorů. „Oficiálně závod ještě zrušen nebyl, ale vypadá to bledě,“ neskrývá Evžen Zadražil.