Po loňské úspěšné premiéře pořadatelé věří, že se do závodů na 5 a 10 kilometrů a do dětských klání v jihočeské metropoli zapojí přes 700 příznivců zdravého pohybu.

V minulém roce se závod RunTour běžel v Českých Budějovicích 7. října a byl předposledním dílem celého seriálu. Letos naopak seriál Mizuno RunTour 2013 v jihočeské metropoli začíná. „Vloni se závod v Českých Budějovicích zařadil mezi vůbec nejúspěšnější. Nejen počtem účastníků, ale i sportovní úrovní. Na tom se shodli také samotní běžci. Závod do jihočeského regionu výborně zapadl," vysvětluje za organizátory Tomáš Laixner proč seriál RunTour začíná právě v Českých Budějovicích. „Všem se na jihu Čech moc líbilo, a proto jsme letošní ročník chtěli zahájit právě tady," dodává Laixner.

S tím, jak seriál RunTour vyrostl, přistoupili pořadatelé k několika změnám. Nově se letos poběží závody na 5 a 10 kilometrů odděleně, nejmenší děti do 6 let čeká trať v délce 500 metrů a ty starší rovný kilometr, zároveň byly rozděleny i dětské kategorie.

Prvních 700 přihlášených běžců navíc získá v rámci svého startovního balíčku zdarma originální funkční tričko Mizuno v designu RunTour.
Ambici „zvednout Česko z gauče" budou i letos pomáhat známé osobnosti, které se do běhů v jednotlivých městech zapojí. Tvářemi seriálu pro rok 2013 jsou olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a Emma Smetana, reportérka Televizních novin TV Nova. Oba se poprvé postaví na start právě v Českých Budějovicích.

Přihlásit se na všechny závody RunTour, včetně toho v Českých Budějovicích, je možné na webových stránkách www.run-tour.cz do středeční půlnoci před každou akcí. Při registraci online je startovné pro závod na 10 km 350 Kč, poloviční distance stojí o stokorunu méně a děti přihlášené přes internet běží zcela zdarma. Získat startovní číslo je ovšem možné i na poslední chvíli v sobotu 13. dubna dopoledne na Senovážném náměstí.