Trojice českobudějovických hráček se vrátila s pohárem a medailemi pro třetí nejlepší družstvo v kategorii žen! Plzeňský Pavel Plešák pak s titulem mistra světa ve veteránech.


V kategorii žen - jednotlivkyň se naše hráčky potýkaly s velkou smůlou již na začátku. Vinou organizačních zmatků musely čekat na místě konání dvě a půl hodiny, až soutěž začne. Mezi patnácti špičkovými světovými hráčkami obsadila Marie Vargová 4. místo. Ve vyrovnaném souboji o bronz s Ruskou Miloradovou nakonec zkušené domácí hráčce podlehla; Anežka Vargová obsadila 11. místo, Aneta Jackowská 13. místo.


V soutěži ženských družstev se naše hráčky semkly a dokázaly potrápit jak Rusky, tak Finky, které v turnaji braly zlato, respektive stříbro.
Vyhecovaný zápas o bronz s Lotyškami byl reprízou loňského finále mistrovství Evropy. Pro Češky je rozhodl za nerozhodného stavu až zápas dvou kapitánek: Marie Vargová porazila Gundegu Pake 5:1, a tak „českobudějovické“ národní družstvo po příkladném výkonu všech hráček (na MS startovaly poprvé) slavilo bronz.