Účastníci třetí nejvyšší soutěže mužů ve flobale FbC Štíři České Budějovice včera ve třetím kole Českého poháru hostili ve Všesportovní hale momentálně šestý tým extraligy.

I když v utkání několikrát vedli a zaplněné tribuně předváděli parádní výkon, přesto jim nebylo přáno. Zkušenější a bohužel i šťastnější hosté si v prodloužení v přesilovce vybojovali postup do další fáze soutěže.

Už od dvanácté minuty vedli nabuzení domácí zásluhou Jana Králíka 1:0. Poté však převzali iniciativu technicky lépe vybavení hosté, kteří zamykali Jihočechy před jejich brankou. Zásluhou jim byl vyrovnávací a, chvíli později vedoucí gól.

Do druhé části zápasu vlétli Budějovičtí doslova jako uragán. Hráči Future byli zaskočeni rychlými štířími výpady, domácí byli všude rychleji a rázem srovnali Martinem Doškářem na 2:2. Jenže tím nápor nekončil, do vedení poslal svůj tým Ondřej Havelka už ve 24. minutě.

Po dvou minutách už bylo opět vyrovnáno, za další dvouminutovku potřetí v utkání vedli Štíři - ve 28. minutě se trefil Jindřich Hrdý. Ve 32. minutě znovu zchladil domácí gól na 4:4, jenže Jan Králík po pětadvaceti vteřinách skóroval podruhé - 5:4. Tím gólové přestřelka ve druhém dějství skončila.

Třetí třetina měla pro domácí celek neblahý začátek - po deseti minutách rázem prohrávali 5:8 a zdálo se, že je rozhodnuto.

Pak ale přišla další dávka jedu a domácí, mohutně povzbuzovaní zaplněnou tribunou českobudějovické Sportovní haly, se dokázali vrátit do zápasu. V 51. minutě snižoval na dostřel dvou branek Ondřej Havelka, za dvě a půl minuty pálil velice přesně Michal Morong, tři minuty po něm dovršil svůj slavný hattrick Jan Králík.

Rozhodnout mohl pár okamžiků před koncem a dokonat obrovské překvapení domácí Havelka, avšak z velké šance mířil jen těsně vedle branky hostí.
Prodloužení nezačalo pro domácí vůbec dobře.

Hned v úvodu byl vyloučen Dědič, což byla velká chyba. Jen pár desítek vteřin stačilo SSK Future, aby početní výhodu využilo a rozhodlo o svém šťastném postupu do třetího kola poháru.

FAKTA:

FbC Štíři Č. Budějovice - SSK Future Praha 8:9pp (1:2, 4:2, 3:4 - 0:1)

Branky: Branky: 12. Králík, 22. Doškář (Morong), 24. Havelka (Doškář), 29. Hrdý, 33. Králík (Havelka), 51. Havelka (Kratochvíl), 54. Morong (Doškář), 56. Králík (Havelka) - 18. Ryneš (Strachota), 19. Šachl, 27. Strachota, 33. Soukup (Ryneš), 45. Natov (Soukup), 49. Kudrlička (Ryneš), 50. Krečmer (Kozár), 51. Kudrlička (Natov), 63. Škramovský (Ryneš). Rozhodčí: Pech, Pumpr, 350 diváků, střely: 37:55,
Rozhodčí: Pech, Pumpr, 350 diváků, střely: 37:55,