Nejprestižnější turnaj v kraji se vrátil po devíti letech do Prachatic a nebyl to zrovna šťastný krok. Přestože účast není nijak omezena, dorazilo pouhých sedmadvacet hráčů, žena dokonce ani jedna…

V dost ponuré atmosféře a přítmí prachatické haly za nulového zájmu stolnětenisové veřejnosti (kromě samotných hráčů se nepřišel podívat téměř nikdo) potvrdil Korbel své kvality a na cestě do finále ztratil tři sety. Po jednom ve skupině s Nedvědem, ve čtvrtfinále s Hubáčkem a v semifinále s Caltou.

Ve finálovém boji vedl nad domácím odchovancem Milanem Zaunmüllerem, který hraje třetí rakouskou ligu, 2:0 na sety, zkušený soupeř dokázal vyrovnat, ale klíčový pátý set vyhrál lídr druholigové Studené a nakonec se radoval z vítězství 4:2.

Čtyřhra se stala kořistí vodňanské dvojice David Calta – Filip Hubáček.

Výsledky: 1. F. Korbel (Studená), 2. Zaunmüller (v zahr.), 3.-4. Calta (Vod.) a P. Kortus ml. (v zahr.), 5.-8. Hubáček (Vod.), M. Bauer (v zahr.), O. Pešek a F. Kortus (oba Sob.). Debl: 1. Calta, Hubáček, 2. F. Korbel, Šindelář (Sob.), 3.-4. Heinzl (Vod.), M. Bauer a Janošťák, Schoř (Kaplice, Malovice).