Odchovanec českobudějovického stolního tenisu Ivan Karabec, jenž kdysi závodně začínal s pálkou v barvách Motoru, se po dlouhé době ukáže v akci na jihu Čech.

Ivan Karabec (33) od čtrnácti let žije v Havířově, kde se podruhé oženil. Pozvánky na jihočeské turnaje ve své extraligové kariéře vytrvale odmítal, a tak se v rodném kraji představí po hodně dlouhé době. „V neděli zavítám s béčkem Havířova na první ligu do Prachatic," vyhlíží nevšední zápas hráč, jenž v této sezoně nastupuje za družstva Baníku v extralize i první lize. „Jsem velmi vytížen, daří se mi dobře," usmívá se Ivan Karabec. Na duel s Prachaticemi se očividně velice těší. „Na jihu se ukážu za stoly skoro po dvaceti letech," podotýká.

V první lize letos Ivan Karabec odehrál dvanáct singlů  a jen dvakrát odcházel poražen. V polovině října proti Elizze po boji podlehl exstrakonickému Tomáši Havlíkovi v pěti setech (10, -8, 10, 12, -10).

Barvy Havířova hájí i další odchovanec Českých Budějovic – mladý Kamil Matějka. V Prachaticích oba čeká zajímavá konfrontace. Mají na ně políčeno soupeři jako Milan Zaunmüller, Calta, Šimoník, Kaštánek či Šimek.
Nedělní atraktivní duel začíná v 10.00 a mohl by příznivce stolního tenisu zajímat.