Šlo to – a tak nyní vyhlížejí domácí zápas sezony! V play off třetí ligy se střetnou nejlepší dva celky skupiny A. Na úvod Českobudějovičtí přivítají zítra od 15 hodin za stoly na Branišovské Avii Čakovice, odveta je o týden později v herně soupeře.
V případě nerozhodného stavu by třetí rozhodující duel hostil příští neděli opět Pedagog. „Všichni se těšíme, nervozitu nepociťujeme, ta možná přijde až při samotném zápase… Jde o dost, celá sezona se rozhodne ve dvou, třech zápasech, které ukáží, zda byla úspěšná, nebo ne," podotýká vedoucí ligového družstva na Pedagogu Pavel Kortus ml.

Českobudějovičtí absolvovali drtivou většinu zápasů v sestavě Pavel Kortus ml., Jan Janda, Miroslav Bauer, Filip Kortus. Základní část třetí ligy vyhráli s náskokem šesti bodů, s druhými Čakovicemi měli i lepší vzájemnou bilanci. Statistika v zítřejším duelu favorizuje mírně domácí celek. „S Čakovicemi to bylo hodně vyrovnané. Druhý zápas ovlivnilo to, že nehrál Jiří Vaňásek," upozorňuje Pavel Kortus ml. na absenci čakovické jedničky. „Hrozně důležitý bude první zápas doma! Když ho dokážeme vyhrát, celý týden se nám bude připravovat na druhý, případně třetí zápas mnohem lépe. Pokud u nás vyhrají oni, budou jejich šance daleko větší," přemítá Pavel Kortus ml.

Pro oba týmy je otázkou, jak se vypořádají s poměrně dlouhou zápasovou odmlkou. „Nastoupíme po třech týdnech. Nevím, proč ta pauza byla, trochu jsme z toho vypadli," připouští Kortus, za zásadní handicap to prý ale nepovažuje. „Nemyslím si, že by to měl být extra problém, protože jsme celé tři týdny poctivě trénovali. Pro soupeře to bude, myslím, těžší, protože poslední dva zápasy vypustil. Nebude v herním rytmu, což by pro nás mohla být malinko výhoda," uvažuje vedoucí ligového týmu na Branišovské.

Zápas play off nesmí skončit remízou, na úvod se hraje jen jeden debl. Pedagog stále zvažuje, jakou dvojici do něj vyslat, aby šance na úspěch maximálně stouply. „Máme dvě varianty," nastínil Kortus. „Debl bude velmi důležitý, může to být rozhodující bod!" tuší drama. „Sami ještě nevíme, kdo s kým bude hrát, v tréninku zkoušíme obě varianty." Nevyloučil, že se rozhodne až v den utkání.

Postupem do vyšší soutěže by si Pedagog dal dárek k letošním padesátinám. „Nechtěli jsme to před sezonou vyhlašovat úplně naplno. Říkali jsme, že bychom se chtěli dostat do play off z prvního místa, což se nám povedlo. Sezona zatím vychází, jak má, ale zda byla úspěšná, se ukáže příští sobotu, nejpozději v neděli," říká s lehkým úsměvem lídr třetiligového družstva Pavel Kortus mladší.