„K tomu, abychom se baráži vyhnuli, potřebujeme porazit El Niňo Praha,“ zval na klubovém webu fanoušky na sobotní klíčový zápas hrající vedoucí A-týmu Pedagogu Pavel Kortus ml.

Jeho apel padl na úrodnou půdu, do herny Pedagogu přišlo na pět desítek diváků. „Byli výborní, moc nám pomohli,“ pochvaloval si trenér Pavel Kortus st.

A na své si přišli i diváci, kteří byli svědky řady dramatických klání, nečekaných zvratů i emocí. Třešničkou na dortu pro ně jistě bylo i zasloužené vítězství jejich mužstva, Pedagog totiž nakonec vyhrál 10:5.

V úvodních deblech bratři Kortusové hladce vyhráli, ve druhé dvojici ale stejně tak hladce Legát se Slapničkou svůj debl prohráli. Bylo to tudíž 1:1, což se tak trochu čekalo. Pak ale Pedagog zabral naplno: P. Kortus jasně přehrál Ezra, F. Kortus otočil z 0:2 na 3:2 s jedničkou Niňa Šáleným a po výhře Legáta se Stachem zvládl debut ve II. lize i 14letý Slapnička se zkušeným Plachým, takže Pedagog utekl až na 5:1. Po prohrách F. Kortuse, Legáta a Slapničky stáhli Pražané na 5:4, naštěstí ale P. Kortus pak zvládl pětisetovou bitvu s Plachým, další bod přidal Legát, debutant Slapnička si vyšlápl na Šáleného 3:0 a rázem byl stav 8:4. P. Kortus se Stachem vedl 2:1 a 10:4, ale 4. set přesto ztratil 11:13 a pak i celý duel, další dva singly ale získali F. Kortus a Slapnička a mohlo se slavit…

PEDAGOG ČB – EL NIŇO 10:5, Kortusové – Plachý, Šálený 3:0 (2, 7, 9), Legát, Slapnička – Stach, Ezr 0:3 (-3, -6, -9), P. Kortus – Ezr 3:0 (7, 7, 8), F. Kortus – Šálený 3:2 (-9, -9, 9, 8, 8), Legát – Stach 3:0 (9, 7, 9), Slapnička – Plachý 3:2 (-6, 10, -9, 4, 9), F. Kortus – Ezr 2:3 (-6, -9, 10, 9, -6), Legát – Šálený 1:3 (7, -2, -3, -3), Slapnička – Stach 1:3 (-6, 8, -2, -8), P. Kortus – Plachý 3:2 (9, 7, -4, -11, 9), Legát – Ezr 3:1 (7, -1, 6, 6), Slapnička – Šálený 3:0 (10, 12, 9), P. Kortus – Stach 2:3 (4, 4, -6, -11, -9), F. Kortus – Plachý 3:0 (10, 8, 9), Slapnička – Ezr 3:1 (5, 6, -5, 6).

Talent z Přešťovic jedničkou
Klíčový zápas Pedagogu o záchranu s El Niňo Praha byl pro něj premiérou ve II. lize, svůj debut ale zvládl výborně a se třemi body se čtrnáctiletý Jakub Slapnička z Přešťovic u Strakonic stal nejvíc bodujícím hráčem zápasu.

Hrál jsi prvně o druholigové body, byl jsi před zápasem hodně nervózní?
Úplně na začátku trochu ano, hlavně při čtyřhře. Pak už to bylo dobré.

Vyhrál jsi tři dvouhry a třeba Šáleného, který v týmu hostí je jedničkou, jsi porazil 3:0. Hodně si toho považuješ?
I když nevím, zda proti mně podal svůj nejlepší výkon, rozhodně si ale té výhry cením. Dařil se mi proti němu servis, s tím on měl velké potíže.

Určitě máš na mysli to rychlé podání na konec stolu?
Přesně tak, on si s ním nevěděl rady.

Za Pedagog jsi hrál prvně, kdy se tvůj příchod zrodil?
Ve třetí lize za Strakonice se mi docela dařilo, navíc jsem tady na Pedagogu vyhrál krajský přebor dorostu, takže si mě asi Pedagog všiml a se Strakonicemi se teď dohodl na mém střídavém startu.

Jak dlouho se stolnímu tenisu věnuješ?
Hraji pink od devíti let a teď je mi čtrnáct.

Takže ještě hraješ i za žáky?
Za muže Strakonic třetí ligu, v ní mám úspěšnost sedmdesát procent. Jako žák jsem v republice na žebříčku devátý.

A to tě ještě žádný pražský klub nelanařil?
Nějaké nabídky jsou, zatím ale o tom neuvažuji. Ve škole chodím teprve do osmé třídy, mám čas.