Mužstvo z města pod Javořicí postavilo na hlavu papírové předpoklady, když první zápas na domácích stolech vyhrálo po velkém boji 9:8. Favoritem totiž byli Středočeši, kteří vyhráli základní část soutěže a naprosto přesvědčivě ovládli i oba letošní vzájemné duely. Zvítězili v nich 10:1 a 10:3.

Jihočeši se však na play off dobře připravili. Exceloval především lídr týmu Filip Korbel, jenž vyhrál všechny čtyři své dvouhry a přidal s Ondřejem Doležalem i důležité vítězství v deblu. „Filip odehrál celé utkání ve výborné pohodě a až překvapivě snadno porazil dva nejlepší hráče celé soutěže Vaculíka a Štepku,“ nešetřil slovy chvály šéf klubu Tomáš Mastný.

„Duely Filipa Korbela s těmito dvěma hráči přinesly nejlepší stolní tenis, jaký se letošní sezoně ve Studené hrál. Filip sice povolil každému z těchto soupeřů jeden set, ale bezpečně pak vždy dotáhl celý zápas do vítězného konce. Na zápas se výborně připravil a ohromně si věřil,“ ještě jednou vyzdvihl výkon nejlepšího hráče týmu.Nezklamal ani nestárnoucí matador Igor Smola, který přidal dva body. „Hned ve svém prvním zápase překvapivě porazil nejlepšího hráče hostů Vaculíka 3:2 a následně i čtvrtého hráče Šanova Voláka,“ připomíná Mastný. „V obou zápasech výborně reagoval na tvrdý útok ze strany soupeře a při zkrácení hry bezchybně využíval svůj nabíhaný bekhend,“ dodal.

Poslední dva potřebné body přinesli Ondřej Doležal a Miloslav Mádr. „Oba měli šanci i na druhý bod. Ondra ale nevyužil mečbol v utkání s Hejdou a Míla statečně vzdoroval Štepkovi, když mu chyběla trocha štěstí v koncovkách. Mohl připravit další velké překvapení.“

Ve výborné atmosféře duel dospěl až do stavu 8:8. O vítězi prvního finále rozhodoval duel Doležal – Volák. „Ondra prohospodařil v prvním setu vedení 10:6 a sadu prohrál. Následné další dvě ale zvládl a zdálo se, že přece jen poměrně hladce vyhraje. Volák však zpřesnil hru a bylo to rázem 2:2. V té chvíli pomohla našemu mladému hráči i parádní divácká kulisa v herně. Fanoušci dotlačili Ondru k vítězství 11:7 v pátém setu,“ popisuje Mastný mimořádně dramatické rozhodující utkání.

Odveta se hraje v sobotu v Šanově (15). „Pevně věřím, že dokážeme zopakovat výkon z domácího zápasu a v Šanově vyhrajeme,“ přeje si Mastný.

Pokud by zvítězil Šanov, hrál by se rozhodující třetí duel celé série hned v neděli od 10 hodin opět na stolech soupeře.