Po sezoně přestoupil do divizního Orlu Jan Válka, který působil v ligovém týmu jako pátý hráč. „Neposílili jsme, takže jdeme do sezony se stejným, ale přece jen užším kádrem než loni,“ uvádí Janda, jehož spoluhráči budou stejně jako loni Michal Houška, Daniel Bakalář a Jaroslav Matějka. „Hlavně, aby se nám vyhýbaly nemoci, protože náhradníci nehrají špatně, ale jistota jako loni Honza Válka to nebude,“ upozorňuje předseda..


Cílem zůstává stejně jako loni postup do play off. „Soupeři zůstali stejní, takže bychom se měli pohybovat zhruba v polovině tabulky a při troše štěstí zkusit postup do play off,“ deklaruje cíl.


Tradiční generálkou na třetí ligu je účast v Českém poháru. V prvním kole cestoval Pedagog na Vysočinu do Chmelné, kde remizoval 5:5 a postoupil až lepším poměrem setů (20:18). „Moc přesvědčivé to z naší strany nebylo. Nestárnoucí Michael Pacner na nás udělal všechny tři body,“ říká Janda k úvodnímu soutěžnímu duelu sezony.


Ve druhém kole se Jihočeši střetnou v sobotu od 17 hodin se Znojmem. „Hrají třetí ligu a v moravské skupině hráli play off. Bude to pro nás dobrá generálka týden před zahájením soutěže. Věříme v postup,“ je přesvědčen.


Právě Janda se blýskl v sobotu druhým místem na úvodním turnaji Velké ceny Jihočeského kraje v Týně nad Vltavou. „Sám jsem to nečekal,“ tvrdí. „Finále mne potěšilo, protože roky nejde zastavit a mladí kluci z Prachatic budou hrát první ligu, takže konkurence je silná. Druhé místo mne překvapilo a byl jsem s ním spokojen.“


Ve finále dokonce pozlobil jihočeského lídra Michala Vávru, kterému po dlouhé době sebral set. „Byl to zase jednou vyrovnanější zápas, protože předtím jsem prohrál většinou hladce 0:3. Michal prokázal větší jistotu, přesto to byl docela příslib,“ chválí si.


V úvodním ligovém kole se Pedagog představí v sobotu 29. září v jihočeském derby na stolech nováčka z Vodňan.