Povinnosti v klubu

Každoročně nejsledovanější turnaj, singl mužů, se znovu musí obejít bez Michala Vávry, kterému už třetí rok v řadě nedovolí účast povinnosti v německém klubu. „Hrajeme, takže mi to zase nevyjde,“ krčil včera rameny Vávra, jenž by jinak byl na Orlu největším favoritem.


Místo přeborů ho čeká třetiligový zápas za Nassau. „Kroutím si tam už desátou sezonu. Jsme uprostřed tabulky, držím si úspěšnost kolem padesáti procent,“ uvedl Michal Vávra, jenž se v závěru tohoto roku podle svých slov objeví za jihočeskými stoly na Vodňanském kaprovi a ještě na některém vánočním turnaji.


Před rokem na Pedagogu se stal okresním přeborníkem Petr Leština, aniž našel na Branišovské přemožitele. V pětisetové finálové bitvě tehdy porazil domácího předsedu Jana Jandu a slavil svůj první turnajový triumf mezi muži.


Okruh favoritů bude při Vávrově absenci podobný jako loni. „K těm horkým tradičně patří Honza Janda, ten mě napadne jako první, asi kvůli jeho rutině. A omladina – Urban, Leština. A třeba někdo další z Pedagogu,“ hledá Michal Vávra nejžhavější kandidáty na vítězství ve dvouhře mužů.

Rozjetý Pedagog

Pohodu hlásí před přebory stolní tenisté českobudějovického Pedagogu, kteří po devíti zápasech ve III. lize vedou svou skupinu! V minulém kole doma vyhráli se Slavojem Praha (10:7) a smetli Čakovice (10:0). Lídr družstva Jan Janda je s úspěšností 83,3% druhým nejlepším hráčem soutěže. Dobře mu sekunduje mladý Michal Houška (70%).


„Daří se celkem všem,“ shrnul Jan Janda, a nepřímo tak potvrdil, že si Pedagog ČB brousí zuby na okresní titul. „Mohlo by to vyjít, ale jak Urban, tak Leština hrají dobře, takže to bude těžké. Je to oetvřené,“ soudí Janda.


Největšími konkurenty by pro hráče Pedagogu měli být slavojané, působící v zahraničí: Urban (Rak.) si na přeborech zahrál finále předloni, Leština (Něm.) před rokem.


Jan Janda má přehled o jejich současné formě. „Karel Urban k nám chodí na Pedagog trénovat. A s oběma jsem se střetl na velké ceně na Orlu a v Týně. Výsledky mají, hrají dobře a určitě jsou to kandidáti titulu,“ respektuje mladší soupeře ostřílený ligista.

Dorazí Leština?

Karel Urban by rád navázal na předoňský postup do finále. „Hodně záleží na losu,“ podotkl a na závěr přidal jednu zprávu ze zákulisí o svém bývalém spoluhráči: „Petr Leština v pátek večer hraje zápas, na osmdesát procent asi přijde, ale úplně jisté to není . . .“


Program – sobota: 7.30 – 8.15 prezentace dospělých, 8.15 – 9.00 losování dvouher, 9 zahájení přeboru, 9.30 – 10.00 prezentace dorostu, 10.00 – 10.30 losování dvouher dorostu.


V neděli je prezentace staršho žactva do 8.30 (mladší do 10.00), plánovaný začátek v 9 hodin (mladší asi v 10.30).