Přesto nakonec zvítězil ve dvouhře a spolu s Petrem Leštinou přidal i prvenství v deblu.


Legionář z německého Nasau se nejvíce zapotil ve čtvrtfinále s prachatickým Kašparů, kterého porazil až po pětisetové bitvě. „Zádrhel přišel v prvním setu, ve kterém jsem hrál v pohodě a vedl 10:5. Koncovku jsem ale trochu podcenil, chtěl jsem ji dohrát jenom na jistotu a nakonec jsem 10:12 prohrál,“ vrací se pozdější vítěz ke svému klíčovému utkání celého turnaje. „Kuba se chytil a dostal na koně.“


Ve druhém setu Vávra prohrával ještě 3:5, ale povedlo se mu zápas otočit a vedl 2:1 na sety. „Ve čtvrtém setu mi utekl začátek a bylo vyrovnáno,“ popisuje průběh zápasu. V rozhodující páté sadě vedl 10:7, Kašparů sice dokázal vyrovnat, ale koncovku favorit zvládl a zvítězil 12:10. „Postavil jsem soupeře na nohy v prvním setu. Tím se chytil a hrál velice dobře,“ ocenil výkon mladého soupeře.


V semifinále Vávra bez větších potíží porazil 3:0 dalšího prachatického hráče Šimoníka. Ve finále narazil na Karla Urbana, jenž letos poprvé hraje v Rakousku.


Favorizovanému Vávrovi dokázal sebrat pouze set, přesto výkonem překvapil. „Hrál opravdu slušně, zato z mé strany to bylo trošku trápení. Karel hodně trénuje a je vidět, že má velkou jistotu. Udělal z mladých kluků asi největší výkonnostní posun. Prospělo mu, že šel do zahraničí. Cítí větší zodpovědnost,“ všiml si Vávra, jehož začínají mladíci v kraji zlobit. „Je vidět, že kluci hodně trénují a na turnajích se proti mně dokáží vyhecovat. Dostávám se tak pod tlak, což je také dobře,“ připustí.


Výsledky: 1. Vávra, 2. Urban (oba v zahr.), 3.–4. Šimoník (Libín PT) a P. Leština (v zahr.), 5.–8. Kašparů (Libín PT), Válka (Orel), Houška (Ped.) a Němec (Libín), debl: 1. Vávra – P. Leština, 2. Šimoník – Němec, 3.–4. Duspiva – Černý (Blatná) a Calta – David (Vodňany), útěcha: 1. Votava (Ped.), 2. Černý (Sokol ČB).


Dorost v Týně: 1. Duspiva (Blatná), 2. Mistr, 3.–4. Šimek a Gruber (všichni Libín), debl: 1. Duspiva – Černý (Blatná), 2. Šimek – Mistr, 3.–4. Gruber – Štědrý (Slavoj) a Skalák – Červený (Týn / Písek), útěcha: 1. Hrubý (Ped.). Dorostenky: 1. V. Tenglová (Orel), 2. Z. Moravcová, 3. L. Moravcová (obě Týn), 4. Tomková (Orel), debl: 1. V. Tenglová – Tomková, 2. Z. a L. Moravcovy, 3. Skaláková – Kratochvílová (Týn).


Mladší žáci v Táboře: 1. Fiala (Písek), 2. M. Gruber (Libín Prachatice), 3.–4. Škopek (Pedagog) a Pešl (Písek), debl: 1. Škopek – Kortus (Ped.), 2. M. Gruber – Bauer (Libín), 3.–4. Pazderník – Čech (Písek) a Fiala – Pešl, útěcha: 1. Čech. Ml. žákyně: 1. Skaláková, 2. L. Moravcová (obě Týn), 3. Máchalová (Kovářov), debl: 1. Skaláková – L. Moravcová, 2. Máchalová – Růžičková (Kovářov), 3. Kratochvílová – Zemanová (Týn / Kovářov).