Jediný bod ztratili hned na začátku sezony v Litoměřicích, kde Strakoničtí prohrávali už 5:9, přesto zabojovali a utkání dotáhli do remízového výsledku 9:9.

První místo je pochopitelně víc, než mohli Jihočeši ve své premiérové sezoně ve třetí nejvyšší soutěži očekávat. „První polovina sezony byla samozřejmě nad očekávání,“ připustí i předseda klubu Vladimír Havlík. „Na druhou stranu jsme se na soutěž přes léto poctivě připravili. Výrazně nám pomohlo týdenní soustředění v Ostravě u trenéra Jiřího Řežába. Tam kluci hodně natrénovali a také získali patřičné sebevědomí, protože se připravovali s opravdu kvalitními sparingpartnery. Jsme mile překvapeni, ale na druhou stranu jsem nepředpokládal, že bychom měli hrát někde na spodku tabulky,“ dodá zkušený funkcionář.

Hned v prvním kole Strakoničtí vyhráli v očekávaném derby v Prachaticích 10:7 a ověřili si, že by ve druhé lize nemuseli hrát druhé housle. Prachatice totiž patří dlouhodobě ke špičkovým týmům soutěže. „Už v tomto utkání se projevilo, že naše síla je v kolektivu, který jsme poskládali z mladých hráčů. Umí zaskočit jeden za druhého a drží při sobě. Myslím si, že právě tuhle kolektivní sílu prachatičtí hráči už dávno nemají. Prožívání zápasů našimi kluky je úplně někde jinde,“ nabízí Havlík zajímavý postřeh.

Celou první polovinu sezony odehrály Strakonice pouze ve čtyřech hráčích. Zkušený domácí odchovanec v pozici prvního náhradníka Josef Jungvirt zatím druhou ligu neokusil. „Byli jsme domluveni, že si zahraje v posledním dvoukole, ale musel služebně do Brna, takže jeho premiéra se odkládá,“ vysvětluje předseda.

Před sezonou posílil ČZ věkem stále ještě dorostenec Jiří Šulc, který přišel z Unionu Plzeň. „Přišel jako krajský přeborník Plzeňského kraje v kategorii mužů. Chvíli se srovnával s prostředím a možná i se mnou. Postupem času jsme si ale vyjasnili pozice a teď už šlape stejně jako ostatní tři kluci,“ chválí Havlík novou posilu.

Do druhé poloviny soutěže budou Strakoničtí vstupovat jako její lídr. Žádné přehnané cíle ale vedení klubu před mužstvo nestaví. „V každém případě bychom chtěli do play off, které budou hrát první čtyři týmy tabulky po základní části. „A chtěli bychom do vyřazovacích bojů jít pochopitelně z co nejlepšího místa,“ konkretizuje Havlík. „Nebudeme koukat na soupeře a půjdeme zápas od zápasu. Uděláme maximum, abychom zůstali co nejvýš v tabulce, což by pro play off přineslo výhodu domácího prostředí.“

Do stánku strakonických stolních tenistů našli na kvalitní stolní tenis cestu i diváci. „Nedá se říct, že by to byl nějaký boom, ale třicítka lidí se na zápasy podívat přijde, což je na poměry stolního tenisu velice slušné číslo. Chodí se kouknout třeba i lidi, kteří tento sport nikdy nehráli.“

O případném postupu do první ligy se ve Strakonicích vůbec nemluví. „Podobné úvahy se snažím krotit. Céčko El Niňa může nasadit do hry reprezentanta Treglera, který u nás na podzim také nastoupil. Na soupisce má dále Beneše, který také nastupuje v extralize. Necháme se překvapit, koho nejsilnější klub u nás postaví,“ nechce předbíhat.

Ani Strakoničtí ale nezahálejí a chystají pro soupeře překvapení v podobě posílení kádru. „Jsme pro play domluveni se zatím nejmenovaným hráčem mimo náš region, který by nám vypomohl v play off. Je to plejer, který by z naší soutěže měl prohrát snad jenom s Treglerem,“ tvrdí.