Třiadvacetiletému závodníkovi se cesta k obhajobě světového triumfu otevřela už během sobotní druhé etapy, v níž havaroval jeho jediný konkurent v boji o titul mistra světa Brit Elfyn Evans. 

„Věděl jsem, že Elfyn je mimo, tak proč bych něco riskoval? Opravdu velká škoda pro Elfyna a Scotta, doufám, že jsou oba v pořádku. Bylo by pro nás teď zbytečně dál to tlačit. Teď je cíl trochu jiný, prostě se snažíme dojet s nějakými dobrými body. Na předchozí rychlostní zkoušce jsme také měli svou chvilku, ale udrželi jsme to pohromadě a teď se to pokusíme hlavně dokončit," přiznal posléze Rovanperä.

Díky tomu, že se Fin rozhodl tolik neriskovat, získával vedoucí Neuville postupně větší náskok, který se na konci celého závodu zastavil na necelé minutě. 

Nejlepší spolujezdec na světě

„Cítím se opravdu dobře. Myslím, že tento rok je pro mě osobně důležitější než loňský. Konkurence byla větší a my jsme odvedli opravdu dobrou práci," radoval se Rovanperä v cíli poslední rychlostní zkoušky. Ocenil i spolujezdce Jonneho Halttunena. „Je nejlepší na světě, stejně jako náš tým. Všichni nás podporovali. Rodina, kamarádi. Je to pěkné, víc k tomu nemůžu říct. Tenhle titul si užiju víc než ten první," prohlásil finský pilot.

Češi v servis parku
OBRAZEM: Nahlédněte do servisního parku Středoevropské rallye

Z českých jezdců se nejvýše dostal Erik Cais, který skončil jedenáctý. Mezi vozy kategorie Rally2 byl třetí, v hodnocení seriálu WRC2 ale bral body za druhé místo. „Nebyla to jednoduchá soutěž. Dnes bylo hlavním úkolem dojet do cíle a udržet se na stupních vítězů (v kategorii WRC2). Nechtěli jsme zbytečně riskovat," řekl Cais. Radost měl i z toho, že se v popředí držel od začátku. „Jsme moc rádi, že z toho je takový výsledek. Vždy budu vzpomínat i na to, že jsme na Hradě i ve Velké Chuchli mohli startovat jako první a napsat tak historii českého motorsportu," dodal.

Středoevropská rallye se může pochlubit i znamenitou diváckou kulisou. Celkem podle pořadatelů navštívilo klání 125 tisíc diváků. „Akce překonala všechny hranice. Dá se to přirovnat k prvnímu koncertu Rolling Stones v České republice," pochvaloval si jednatel Středoevropské rallye Tomáš Kunc.