V Barceloně tehdy senzačně vyjela stříbro. Po roce se pár (už v roli mistrů světa) probojoval mezi elitní šestici znovu a druhé místo obhájil!

Po krátkém programu Češi těsně zaostali za vedoucím ruským párem Mišinová, Mirzoev. „Udělali jsme jednu chybu. Ve volné jízdě bylo chyb více, Anička spadla z odhozeného salchowa. Ale je v pořádku, dojeli jsme. Po pádu už to bylo docela dobré, ale soupeř byl lepší," líčil Bidař.

Konkurenci mělo ve finále tvořit pět ruských dvojic. Jedna se pro nemoc omluvila a nahradil ji pár, startující pod vlajkou Austrálie, který skončil pátý.„První Rusové jeli čistě, zatímco my udělali u většiny prvků menší chybičku. Porazili nás už na Grand Prix v Dortmundu," konstatuje Martin Bidař, jenž si stříbra velice považuje: „Je to velký úspěch, za druhé místo jsme moc rádi. Bereme je všemi deseti!" ujišťuje bez váhání.

V těchto dnech dvojice dostala od trenérky Evy Horklové volno. Na konci roku se hlásí o slovo škola, a po ní příprava na jeden z vrcholů sezony: ME v Ostravě!