Student Česko - anglického gymnázia v Českých Budějovicích Ivo Bouchal má jasné plány. Paradoxně v nich sport nehraje hlavní roli. "Teď se chystám na maturitu, chtěl bych studovat medicínu," říká talentovaný mladík. Přitom jeho sportovní úlovky jsou obdivuhodné. Na MS a ME ve veslování na trenažéru vyhrál. Je tedy mistrem světa i Evropy pro rok 2024!

Talentovaný baseballista Hluboké nad Vltavou Lukáš Chromý
Bratr přítelkyně Martina Mužíka Lukáš Chromý chce do Major League Baseball

Závod v Praze měl výbornou úroveň, skvělou kulisu. Závodníci předváděli úžasné výkony. Platí to i o veslaři z TJ Jiskra Třeboň. "Závodil jsem v kategorii U21," upřesňuje úspěšný student a sportovec. "Trať byla pět set metrů sprint lehké váhy." Jak naplánoval trénink? Přesně tak, aby jeho forma vyvrcholila na MS a ME. "Připravoval jsem se několik měsíců dopředu. Příprava byla specializovaná přímo na tento závod." Jak je vidět podle získaných medailí, systematická práce se vyplatila. "Potřebuju velkou výbušnost, proto byla příprava rozdělená na silový trénink, zároveň jsem na veslařském trenažéru jezdil výbušné intervaly a vytrvalost." Veslování prokládal během a jízdou na kole. Protože pracoval hodně tvrdě, je ve své kategorii a disciplíně nejlepší na světě!

Bouchala chválí také pedagogové ze střední školy. Květa Tůmová, která vyučuje chemii, říká: "Ivo je výborný student. Má často zajímavé otázky, nutí mě nad nimi přemýšlet," doplnila.

Svědomitost se projevuje ve sportu i při studiu. Tvrdý veslařský trénink pomáhá vyvíjet už tak velmi silnou vůli studenta. Lenka Maliariková z Česko – anglického gymnázia České Budějovice vnímá sport jako součást pestrého života studentů: "Podporujeme jejich sportování. Snažíme se najít optimální možnosti, aby studenti mohli skloubit studium se sportem."