Úvod sezony bude na jihu Čech ve znamení cyklokrosu. 14.1. MČR., 2. - 4. 2. MS. V táboře je v areálu Komora všechno nachystáno na velký svátek cyklistiky.

Medaili vybojovala na evropském šampionátu nejlepší česká cyklokrosařka Kristýna Zemanová. Skončila třetí. První muž českého cyklokrosu Petr Balogh předpovídal dva cenné kovy. Touto logikou, protože pro MS jich předpovídá 6, by zisk tří medailí byl pro české barvy velkým úspěchem.

Cyklokros v Adamově se jel za krásného počasí
Cyklokros v Adamově. Nádherná atmosféra, bojovné výkony a sluníčko

Skvělé zprávy se pořadatelům MS hrnou ze všech stran. Obhájce titulu Mathieu van der Poel bude startovat na MS v Táboře. Jakmile se tato informace objevila ve veřejném prostoru, během minuty zmizelo z ticketingu dalších 40 vstupenek!

Osmadvacetiletý Nizozemec nastínil svůj plán cyklokrosové sezony, do které naskočí ke konci prosince. A vrcholem pro něj bude právě mistrovství v cyklokrosu, které od 2. do 4. února 2024 hostí jihočeský Tábor. Poel chce znovu vyhrát. Touží po opakovaném vítězství. Po dalším titulu. Obhajuje zisk duhového trikotu. Souboje s Woutem van Aertem a Tome Pidcockem budou ozdobou celé sezony.

Další skvělou zprávou je, že na světový šampionát se připravuje také nejzářivější česká hvězda. Zdeněk Štybar!