Šéf organizačního výboru MS 2010 v cyklokrosu Čestmír Kalaš v těchto dnech pracuje na sto procent. Do zahájení šampionátu už zbývají jen hodiny a v Táboře se pečlivě chystají na příjezd světových hvězd.

O víkendu se Štybar postaral o vítězství v prestižním hodnocení celého seriálu SP. Udělal vám radost?

Samozřejmě. Je to nejlepší pozvánka pro české diváky.

Co jste jako cyklokrosový odborník říkal závěru závodu v Hoogerheide, kde Štybar chvíli před cílem poprosil Pauwelse o druhé místo?

Nikoho neprosil. Jenom svého stájového kolegu upozornil. To je v profesionální cyklistice naprosto normální. Z morálního hlediska se Pauwels do spurtu ani nemohl zapojit. Štybara totiž v průběhu závodu ani jednou nevystřídal, nepomohl mu, neměl na to. To byl jediný okamžik, kdy se na něj dotáhl. Aby ho pak přespurtoval? To se přece nedělá.

Pro vás, organizátory MS v Táboře 2010, je vynikající i čtvrté místo Kateřiny Nashové…

…a to jsem ještě mluvil s reprezentačním trenérem Petrem Kloučkem, podle něj jela Katka další skvělý závod. Hned po startu ji soupeřky namáčkly na plot, ona upadla a do terénu vjížděla jako poslední! Dotáhla to až na čtvrté místo, a to je fantazie.

Je to z její strany po vítězství v Rubaix další hozená rukavice?

Zcela jistě. Teď pojede v Táboře jako jasná favoritka. Soupeřky určitě zaregistrovaly její fantastický výkon. Z posledního místa se dostat až na čtvrté je skutečně parádní, celý svět musí mít z Katky obrovský respekt.

Při pohledu mezi juniory se blýskl také táborský Boroš. Potěšil vás?

Moc. Byl pátý, to je vynikající. Mezi juniory měl obrovskou formu Lasák, myslím, že juniorům hodně pomohlo pět soustředění, které jsme pro něj u nás připravili.


Co se aktuálně děje na cyklokrosové trati v Táboře?

Pořád jsou na některých místech ledové plotny, Ty musíme rozbít, pracuje se na tom. Už jsou postaveny tribuny pro diváky, VIP a pro fotografy. Už se jen dolaďuje. Teď se budou věšet reklamy, večer přijede Peter van den Abeele, cyklokrosový koordinátor mezinárodní cyklistické unie UCI.