Klub SK Meťák letos slaví 10.výročí od svého vstupu do ligových vod řízených českým florbalem.„K letošní jubilejní sezoně jsme si nadělili rovnou tři dárky. Elitní tým mužů coby nováček poprvé v historii klubu ochutnává úroveň celostátní soutěže v divizi. Ženy v loňské sezóně s převahou vyhrály regionální soutěž a od této sezony hrají rovněž celostátní první ligu, skupinu Západ,“ popisuje rozvoj klubu šéftrenér Ivan Janoušek.

Dnes v 19.30 začne v českobudějovické Sportívní hale zápas, na který se těší celá početná florbalová rodina. V boji o postup mezi osm nejlepších týmů České republiky přivítá SK Meťák FatPipe Chodov Praha. A to je klub, který má ohromný zvuk. "Je to několikanásobný mistr České republiky," přikyvuje Zdenka Stančíková. "Vede extraligovou tabulku," dodává další důvod, proč bude stát za to vydat se do Sportovní haly. 

Anna Hyková, Vojtěch Seidenglanz a Jan Šrámek
Anna Hyková, Vojtěch Seidenglanz a Jan Šrámek. Tři mušketýři ve městě Pattaya

SK Meťák bere utkání jako společenskou událost a také jako velkou aktuální výzvu. „Účast ženského týmu v osmifinále Českého poháru florbalu je pro nás obrovbský úspěch." Chodov má ve svém kádru sedm ženských a dokonce devět juniorských reprezentantek České republiky.  „Chceme pozvat všechny příznivce florbalu na jedinečný zážitek, přijďte vytvořit skvělou atmosféru a podpořit českobudějovický florbal a naše holky. Zaslouží si to. Navíc pro diváky jsme připravili přestávkovou soutěž o krále střelců s možnou výhrou,“ zve diváky do Sportovní haly hlavní pořadatelka Jana Pírková ml., která ještě nedávno byla členkou ženského týmu SK Meťák.