Právě Benc ve své velmi bohaté kariéře prožil na běžkách tisíce závodů. V Nové Peci se na Šumavské 30 objevuje pravidelně. Na olympijských hrách v Calgary ve štafetě ve složení s Václavem Korunkou, Radimem Nyčem a Ladislavem Švandou v těsném souboji vybojoval Benc bronzovou medaili. Na ZOH v Albertville byl dokonce vlajkonošem výpravy. Běžecký závod Šumavská 30 se pojede na svazích hory Smrčina na okraji Národního parku Šumava a v okolí Schwarzenberského kanálu.

Nová Pec - Na sedm desítek mladých závodníků se pustilo do bílé stopy první den 5. ročníku Šumavské 30 v Nové Peci na Prachaticku. Akci odstartovali zažehnutím olympijského ohně olympionici Jan Kůrka a Pavel Benc a pak již se závodníci pustili do zápoleníNová Pec - Na sedm desítek mladých závodníků se pustilo do bílé stopy první den 5. ročníku Šumavské 30 v Nové Peci na Prachaticku. Akci odstartovali zažehnutím olympijského ohně olympionici Jan Kůrka a Pavel Benc a pak již se závodníci pustili do zápoleníZdroj: Deník/Vladimír Klíma

Termín pořadatelé stanovili na sobotu 5. února 2022.

V Nové Peci na Šumavě u Lipna pořadatelé připraví otevřené závody pro kategorie muži 30 km, ženy 15 km, děti do 1 km, žáci 2 a 3 km, dorostenci 5 km. "Závody jsou určeny pro lyžaře bez výkonnostní třídy i s výkonnostní třídou, pro amatéry, tuzemské i zahraniční turisty, prostě pro milovníky běžeckého lyžování," vzkazuje nejen Jihočechům Zdeněk Zbytek.

Přihlášky k závodu mohou sportovci podávat elektronicky (do 4. 2. na emailovou adresu: prihlaska@sumavska30.cz) nebo osobně v den závodu nejpozději třicet minut před startem. Podrobnosti nabízí také webové stránky www.sumavská30.cz (informace lyžařům poskytnou pořadatelé po zaslání emailu na adresy: starosta@novapec.info a prihlaska@sumavska30.cz§

"Rádi sportovce přivítáme v Nové Peci na Šumavě," říká za organizační výbor Šumavské 30 starosta Nové Pece Martin Hrbek.