Radka Mothejzíková doplňuje: "World Gymnaestrada je celosvětová nesoutěžní akce, která se koná každé čtyři roky a přitahuje velký počet aktivních účastníků nejen z oblasti gymnastiky."

Světová gymnaestráda 2023 startuje 30. července v Amsterdamu a zúčastní se jí na 25 000 cvičenců z 55 zemí celého světa. Vůbec první ročník se konal před 70 lety v Nizozemsku (Rotterdam) v roce 1953 pod heslem Radost ze života v gymnastice. "Od té doby World Gymnaestrada cestovala po celém světě a rozrostla se v multikulturní gymnastický festival." Nyní se po 32 letech vrací do Amsterdamu, kde proběhla již v roce 1991. "Očekává se, že to bude nejlepší a největší světová gymnaestráda všech dob," myslí si Mothejzíková.

Českou republiku budou na této akci reprezentovat zástupci České gymnastické federace, České asociace Sport pro všechny a České obce sokolské. Výpravu tvoří bezmála 1000 cvičenců, kteří zde vystoupí ve dvou hromadných skladbách a dvou pódiových blocích. V Doubí u Třeboně cvičenci ladili detaily v sestavách. "Máme tady naprosto ideální podmínky ke cvičení," uvedla Viléma Novotná a Jaroslav Sarauer dodal: "Musíme to vypilovat pro Amsterdam. Chybičky stále vidím, výborně jim jde rozcvička, ale lepšíme se," uvedl s úsměvem na tváři.