Ačkoli zlatý boxer z olympijských her 1960 v Římě a mistr Evropy o devět let později přes padesát let žil a působil v severních Čechách, příznivci boxu na jihu Čech na Bohouše Němečka, který se narodil 2. ledna 1938 v Táboře a do světa velkého boxu vstoupil v Českých Budějovicích, nikdy nezapomněli.

V ringu moc přemožitelů nepoznal, svůj poslední zápas bohužel prohrál. „Stalo se tak v neděli 2. května, v 18.37 hodin,“ upřesnil pro Ústecký deník Jan Nebáznivý, primář všeobecné interny Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, kde dvaasedmdesátiletý slavný boxer strávil poslední týdny na oddělení ošetřovatelských lůžek.

Po těžkém úrazu v roce 2000 a mozkové příhodě, která ho postihla po požáru jeho restaurace U Zlaté medaile, byl pro něj poslední ranou opakovaný rozsáhlý zánět plic.

Ještě minulý týden přitom naši kolegové z Ústeckého deníku s Bohumilem Němečkem mluvili. Redaktor Deníku byl u předání pomůcek, které měly legendárnímu boxerovi pomoci v rehabilitaci.

Těch si příliš neužil.

Bohumil Němeček odcházel do Děčína v roce 1959 s titulem mistra republiky ve welterové váze. Druhý titul mistra republiky mu v roce 1960 vynesl nominaci na OH v Římě, kde dokázal, co v něm opravdu je, a do vlasti přivezl zlatou medaili. Do Ústí nad Labem přestoupil Bohumil Němeček v roce 1962.

Poslední rozloučení s Bohumilem Němečkem se uskuteční v pátek ve 12 hodin v Ústí nad Labem ve starém krematoriu na Střekově