„Cítím velkou zodpovědnost za český cyklokros,“ vysvětluje šéf cyklokrosové sekce Českého svazu cyklistiky Petr Balogh (na snímku). „Snažíme se, aby se tato dynamická a krásná sportovní disciplína dál rozvíjela,“ popisuje motivaci, se kterou kandidaturu podával. Balogh může být právem pyšný na bohatou historii Československého cyklokrosu, na kterou Český svaz velmi úspěšně navazuje.

„Tomuto sportu se u nás v Táboře téměř půl století věnoval Čestmír Kalaš, právě on proslavil město a Jihočeský kraj v celém světě.“

A proč by se MS 2024 mělo uskutečnit právě na českém jihu?

„Městu Tábor a Jihočeskému kraji se podařilo vybudovat sportovní areál Komora, to je úžasný prostor, který vnímají cyklokrosaři z celého světa.“

Předpoklad je, pokud se Táboru podaří pořadatelství MS 2024 získat, že na jih Čech přicestují fanoušci z mnoha zemí celé planety. „Poslední světový šampionát v Dánsku sledovalo na televizních obrazovkách jedenapadesát milionů fanoušků,“ přidává Petr Balogh ohromující číslo.

Cyklokros diváky baví, přitahuje jejich pozornost.

„Chtěl bych poděkovat městu Tábor, kandidaturu jsme oficiálně podali, díky historii a zkušenostem máme velkou šanci na úspěch,“ myslí si šéf českého cyklokrosu, který velmi úzce spolupracuje s prezidentem Českého svazu cyklistiky Petrem Markem.

Definitivní rozhodnutí padne ve Švýcarsku v průběhu MS v cyklokrosu 2020. „Společně s prezidentem Českého svazu cyklistiky pracujeme na tom, abychom byli úspěšní, ve Švýcarsku se rozhodne o pořadatelích světového šampionátu 2024 a 2025,“ upřesnil Petr Balogh.