"Po celé ČR hraje ABL tisíc týmů v různých ligách," popisuje Jiří Borovec. Týmy jsou tříčlenné. "Rodinné, firemní, kamarádi z hospody," říká a doplňuje: "Hraje se ve výkonostních ligách. Vítěz páté ligy postoupí do čtvrté a tak dále. V jednom roce se hrají dva půlročníky." Jarní část od ledna do června, pak MČR. "A poté začíná další půlročník od září do prosince a v lednu hráče opět čeká mistrovství České republiky." ABL hrají jak naprostí amatéři a začátečníci, tak i hráči sportovního bowlingu z řad současných či bývalých reprezentantů.

O mistra ABL bojovalo celkem 36 týmů. "Od Chebu až po Žilinu," usmívali se velmi spokojení organizátoři. "Zvolený mazací model 38 stop se na první dobrou jevil jako celkem slušně hratelný, ovšem realita byla jiná a opravdu jen ti nejlepší hráči si s ním dokázali poradit na výbornou."

MČR ABL družstev vyhrál TáborMČR ABL družstev vyhrál TáborZdroj: Deník/ ablweb.cz

Kvalifikace (1. kolo) rozřadila 36 týmů na 2 skupiny. Nejlepších 12 si zajistilo postup přímo do 3. kola, týmy na 13. – 36. místě hrály ve 2. kole play off na 2 zápasy. "Se soutěží se v tomto stepu rozloučil například západečeský Mistr Bombers a totální pohroma přišla pro severní Čechy, když v turnaji skončily týmy Strikeland, 1. BK Děčín i Pohodáři z Boru."

Ve 4. kole zůstalo nejlepších 12 týmů turnaje. "A bylo to hodně zajímavé kolo." Do superfinále bezpečně postoupil Xbowling Tišnov A, který znemožnil obhájení titulu BBO Black Riders, rovněž s přehledem postoupil BC Tábor, který pro změnu poslal „domů“ poslední notaxácký mančaft, BT Notaxo B a ve východočeském derby si tým Psycho poradil s úřadujícím mistrem tohoto regionu, s družstvem Koule I.

Účast v superfinále je nejvyšší meta. Závěrečný step se hrál pouze na celkový součet dvou her. Nečekaně až na 8. místě skončil velký favorit a vítěz kvalifikace, tým Psycho (1056 b.). Již svým postupem do superfinále příjemně překvapil SK CNC Produkt B (1063 b.), kde nakonec obsadil 7. místo. Rigor Mortis (1076 b.) nedokázal zvýšit obrátky a skončil také pod stupni vítězů na konečném 6. místě. Spokojený by mohl odjíždět z mistrovství tým Bacardi (1086 b.), který získal velmi pěkné 5. místo.

MČR a SR v silniční cyklistice. Časovka v Kovářově u Milevska
Tomáš Sivok má bronz z mistrovství Slovenska, v časovce šokovala Slámová

To „nejlepší“ místo ze všech má v poslední době rezervované Xbowling Tišnov A (1115 b.). "Nebylo tomu jinak ani tentokrát."

Z posledních čtyř šampionátů (včetně tohoto) odjžděl domů vždy s „prázdnou“ a už potřetí se čtvrtým místem.

Výborně rozjel finále Admi BC (1140 b.), ale opravdu velmi nevydařená hra jej vyřadila z boje o titul. Nakonec si i tak odváží do Chomutova krásné třetí místo.

Dlouhodobě bojuje o vítězství Killer Shot (1231 b.) z hanácké metropole a roli spolufavorita potvrdil i tentokrát. Dvě velmi pěkné a vyrovnané hry jej vynesly na post vicemistra ABL a tímto zkompletovali mladíci svou sbírku medailí z MČR ABL.

Rybník všem vypálil jihočeský BC Tábor (1238 b.). Finále rozjel stejně dobře jako Admi BC, ovšem svou bojovností náskok udržel až do samého konce a po posledním hodu mohla v týmu vypuknout obrovská radost z premiérového titulu. Jarním mistrem ČR ABL se stává BC TÁBOR. "Nejlepším gratulujeme, první tři týmy jsou zapsány v galerii mistrů ABL."