Na tyto prestižní závody přitom odjela jen malá část oddílových reprezentantek, neboť se ani jeho členkám nevyhnula vlna chřipkových onemocnění. Do víru brněnských klání zasáhly v kategoriích starší žákyně, žákyně A a žákyně B, kde musely předvést čtyři povinné prvky.

V kategorii žákyň A (ročník narození 2010 a starší) se v síti TJ Tábor zaleskl bronz, a to díky Anetě Novákové, která za sebou nechala 45 soupeřek. Také další úspěch táborských barev měl bronzový lesk a postarala se o něj mladší z obou sester Novákových Nela v kategorii žákyň B.

Ilustrační foto.
Mladí táborští ploutvaři zahájili v Mostě účinkování v České lize mládeže

Po skončení závodu neskrývala Aneta Nováková radost z obou medailí, které ozdobí jejich rodinnou sbírku.

„Tentokrát jsem vůbec nepočítala s nějakým umístěním, protože jsem ve své kategorii začátkem roku postoupila mezi starší ročníky. Tam už je konkurence opravdu velká, rozhodují pak i setiny bodů a popravdě ne všechny figury předvedu perfektně. Ještě větší radost než ze své medaile jsem ale měla, když vyhlásili na stupně vítězů mou mladší sestru Nelinku. Moc jsem jí to přála, a samozřejmě i ona měla z umístění obrovskou radost, " pochvalovala si po vydařené účasti pod Špilberkem Aneta Nováková, jež i v celkovém součtu po předvedení povinných prvků skončila třetí a porazila 70 závodnic.

Trenérky táborského oddílu ovšem zahrnuly chválou i své další mladičké svěřenkyně, které od předchozích závodů udělaly velký výkonnostní skok.

Ilustrační foto.
Okresní futsal: V jediném hraném utkání jedenáctého kola se narodil smír

Jejich nadšení a úspěšná vystoupení mohou být výzvou a motivací do dalšího závodu Pražská akvabelka, který hostí v sobotu 21. března bazén v Praze-Hloubětíně.

VÝSLEDKY TÁBORSKÝCH ZÁVODNIC V BRNĚ

Starší žákyně: 71. Linda Vojtová, 81. Sára Borčová, 85. Aneta Ševečková, 87. Eva Kučerová, 89. Kateřina Dvořáková.

Žákyně A (2010 a starší): 3. Aneta Nováková, 7. Karolína Brunerová, 16. Kateřina Krákorová, 33. Nela Nováková, 43. Nikola Klainová.

Žákyně A (2011): 6. Aneta Votrubová, 14. Ema Knížová, 18. Šárka Kratochvílová.

Žákyně B (2010 a starší): 21. Barbora Šimková, 25. Lucie Tupá.

Žákyně B (2011): 26. Tereza Vítů.

Žákyně B (2012): 11. Nikola Šimková, 12. Barbora Veselá.

Žákyně B (2013): 3. Nela Nováková, 6. Lucie Břendová.