Taekwondisté z Velešína se vlmi pečlivě chystají na velkou letní akci. "V létě k nám přiletí skupina amerických instruktorů taekwondo, se kterými spoupracujeme aktivně od roku 2018," vysvětluje Milan Prokeš. Akce proběhne v termínu od 9.8 do 18.8 "Necvičí se pouze taekwondo, ale využívá se i různých zbraní. Celé cvičení je dost atraktivní."

Je tady RBB  Tour 2024
RBB Tour je tady. Memoriál Jiřího Hudínka začne ve Strmilově

V minulém roce se Jihočeši zúčastnili závodů v USA. Domů se vraceli s velmi výraznými sportovními úspěchy. "Tentokrát bude toto cvičení obohaceno o jihokorejského mistra Yoosun Lee," upozorňuje Prokeš na 83 letého muže, který byl u zrodu taekwondo v roce 1955. "S tímto mistrem proběhne seminář v hotelu Clarion v Českých Budějovicích." Tento superatraktivní bod celého programu je v plánu 10.8. "Bude to zajímavá akce," uvažuje Milan Prokeš. "Výměnné pobyty mezi americkými cvičenci a námi jsou pravidelné každým rokem. Loni nás odcestovalo do USA jedenáct, z toho šest dětí, juniorů," popisuje šéf velešínského klubu skvělou partu sportovců, která zanechala v USA dobrou stopu nejen výkony, ale vystupováním a chováním v rodinách. "V rodinách jsme byli ubytováni."

V současné době praktikují Velešínští tento způsob cvičení mezi mládeží. "Je se hodně populární a atraktivnější než samotné cvičení s vlastním tělem," dodal zakladatel a předseda školy, trenér, národní rozhodčí a ideový mág velešínského klubu taekwon do Milan Prokeš.