Tong–il

Jungwirth je členem školy Tong-il z Českých Budějovic. „Uzbeci, Ukrajinci nebo Rusové, to jsou borci, kteří se umí rvát, dostanou ránu a pořád se tlačí dopředu,“ popisuje náročnou konkurenci. Česká škola je považována především za silnou v technice. Na mistrovství světa byly vypsány tradičně čtyři kategorie. Masogi, neboli boj, technické sestavy, sebeobrana a speciální techniky. Právě ve speciálních technikách vyhrálo české pětičlenné družstvo zlato. „Na stojanech jsou nastavené výšky, každý má svoji techniku, skáče, a podle toho, jak se mu skok podaří, dostane tři, dva nebo jeden bod.“ Češi na MS v Uzbekistánu skákali mezi juniory jako první v pořadí.

Zlato

Reprezentace ČR nasbírala nejvíc bodů ze všech. „Vyšlo nám to,“ rekapituluje Tomáš Jungwirth, který skákal techniku nomo chagi (boční kop v letu přes překážku). „Jsou postaveny dva stojánky, přes ně je provaz, nebo laťka, tam se musí překopnout.“ Jungwirth se nohou došplhal do úctyhodné výšky 250 cm. Mistrovství světa v Uzbekistánu mělo vysokou sportovní úroveň, zájem o takewondo byl i mezi diváky. „I kulisa byla výborná, přišlo se podívat hodně diváků. Hala byla veliká, atmosféra byla super,“ hodnotí medailista z MS Tomáš Jungwirth.

Sezona po návratu ze světového šampionátu v taekwondo ITF pokračuje. Už o tomto víkendu se odehraje v Třeboni tradiční oblastní soutěž, na první listopadový víkend roku 2008 bude připraveno MČR v Brně.

TOMÁŠ JUNGWIRTH OČIMA TRENÉRA

Rostislav Kaňka (Tong–il ČB): „Pro Tomáše je zlatá medaile z mistrovství světa velkým úspěchem. Věnuje se taekwondu hodně let, začínal už v dětském věku. Poprvé přišel na trénink snad v šesti letech. Hlavně ve sportovním boji patří na reprezentační úrovni k nejlepším. V poslední době se začíná prosazovat i v dalších disciplínách.“