Kapitán české seniorské reprezentace a úřadující mistr světa zatím sedm let nemá na domácí scéně přemožitele. Bojovému sportu se věnuje již od šesti let, je trojnásobným mistrem světa a pětkrát vyhrál mistrovství Evropy.


Nedávno jste se vrátil z mistrovství Evropy, kde jste skončil „až“ druhý. Určitě se čekalo od nejlepšího taekwondisty světa více, čím to, že medaile byla stříbrná?
Prošel jsem až do finále, kam se probojoval i ruský závodník, který na světovém šampoinátu Bledu, kde jsem vyhrál, vypadl v prvním kole. Narazil tam na Korejce, kterého jsem pak ve finále porazil. Myslím si, že jsem to dobře nevymyslel po taktické stránce. Spousta týmů sleduje a natáčí si mé zápasy, asi pak dobře věděl jak na mě.


Poosmé můžete být nejlepším českým závodníkem, to je poměrně slušná bilance. Už byl někdo tak úspěšný před vámi?

Tak to opravdu nevím, ale myslím, že ještě ne. Ale raději se mě na to zeptejte až po závodech, nerad bych to nějak zakřikl.


Jste jedničkou české reprezentace, jistě máte respekt u svých českých kolegů.
Jsem kapitán, ale jednička ne. Poslední dobou jsme s klukama z týmu hodně vyrovnaní. Ale na mezinárodním poli, myslím, jsme si už respekt vybudovali.


Závodit budete v domácím prostředí, je to výhodou? Nebo už to u vás nehraje roli?

Mistrovství je v Třeboni každý rok, mám rád domácí prostředí, určitě mi i to pomáhá. Ale za tu dobu, co závodím, už to nemá moc vliv na můj výkon.


V jakých disciplínách budete startovat a jaké si dáváte cíle?
Budu startovat ve všech disciplínách, tedy ve čtyřech individuálních a pěti týmových. Teď máme v Třeboni hodně dobrý tým. Jsme tam čtyři reprezentanti – Juraj a Peter Hasík a Jan Klaška, takže od nás očekávám dobrá umístění. V individuálních disciplínách je konkurence každý rok vyšší a vyšší, ale chtěl bych se umístit na předních místech. Sportovní boj chci vyhrát a v sestavách se chci umístit medailově.


Kde podle vás máte největší šanci na úspěch?
Myslím, že asi moje největší šance bude ve sportovním boji. Dále bych se chtěl umístit v technických sestavách a podle toho, jak mi to vyjde, také v silovém přerážení nebo ve speciálních přeráženích technikách. Ale konkurence je obrovská.


Na evropský šampoinát navazuje v malém časovém rozmezí mistrovstí ČR. Bylo dost času na přípravu?
Ta probíhala už dvacet dní před Evropou, pak samotné závody, myslím, že jsem dobře připraven.