Volejbalisté Jihostroje České Budějovice rozstříleli Brno 3:0 na sety. Na počtu získaných bodů se hodně promítají častí střídání. Jen pro zajímavost: Van Schie 9, Polák a M. Kriško po 7. Do statistik se zapsal také Oliver Sedláček. A podívejte se na video u tohoto článku. Kraken je zpátky! Oliver Sedláček měl dlouhou pauzu, kterou zavinila vyhřezlá ploténka. "Je to znát, trénuju naplno, ale zápasový rytmus a zápasové situace vám nic nenahradí," říkal už po minulém domácím zápase. Teď na něm bylo vidět, že má obrovský potenciál. Český reprezentační blokař se vrací do formy, Jihostroj ho v play off určitě bude hodně potřebovat.

Mráz, stopy zalité sluncem. Pohádka na Zadově
Sluníčko, mráz, úžasné stopy. To je Zadov. Na lyže láká fotbalista Marek Peterka

Jihočeši pojedou na konci týdne do Od. Vody, 4. března v posledním utkání základní části přivítají 4. března Příbram. České Budějovice usilují o třetí příčku v tabulce, proto na dálku sledovaly také souboj mezi pražskými Lvy a Duklou Liberec. První set s Brnem byl ještě hodně vyrovnaný, domácí volejbalisté se snažili o tvrdá podání, ale stejnou mincí opláceli i Brňané. Až v úplném závěru setu se svěřenci trenéra Zacha dokázali zkoncentrovat natolik, aby urvali vítězství v setu na svoji stranu.

Druhá sada začala lépe pro Jihostroj, pod dirigentskou taktovkou Mathiase Girauda si domácí hráči připisovali jeden bod za druhým. Domácí trenér dal příležitost ukázat se před vlastním publikem i dalším hráčům z lavičky, do sestavy se zapojil také Oliver Sedláček, který se vrací po delším zranění zad. Spanilá jízda domácích se v pozměněné sestavě trochu zadrhla, ale koncovku si České Budějovice pohlídaly a s přehledem získaly i druhý set.

V půlce třetího dějství Jihostroj odskočil svému soupeři o tři body a tento nevelký náskok držel. Marek Zmrhal, který ze svého působení na jihu Čech Sportovní halu dobře zná, trápil domácí perfektním podáním i útokem z velké výšky, ale na Jihočechy to nestačilo, mečbol proměnil parádním blokem Šulista. České Budějovice si připsaly do tabulky další cenné tři body.

Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:0 (23, 18, 19), čas: 76 minut, rozhodčí: Nedbálek, Rychlík.
České Budějovice: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Stoilovič – Kovařík (Michálek, Kriško, Šulista, Sedláček, Piskáček) Trenér: Vojtěch Zach