Poprvé přijel do jihočeské metropole v roli soupeře a hned slavil vítězství. Bývalá opora, velezkušené libero Petr Habada, loni musel opustit Jihostroj a zamířil do Benátek. Nyní se podílel na jeho porážce. Po osmnácti letech v českobudějovickém dresu.

A domácí fanoušci ukázali, že na svého pětinásobného mistra nezapomínají.

„Habiho“ přivítali vestoje s transparenty a velkým potleskem. „Hrálo se mi dobře, přijel jsem vlastně do domácího prostředí. Navíc fanoušci mi přichystali krásné přivítání, za což bych jim chtěl moc poděkovat. Na začátku zápasu mě to trochu dostalo, ta nostalgie,“ říká libero.

Čekal jste takové přivítání? Prý jste odmítl oficiální rozloučení od vedení klubu před zápasem?
Vůbec ne. A rozloučení od klubu by se při tomto zápase nehodilo. Kariéru jsem ještě neskončil, hraju za Benátky, rozloučit se se mnou mohli vloni po posledním utkání o třetí místo s Příbramí.

V čem jste byli lepší než Jihostroj?
Myslím, že jsme udělali o pár chyb méně než domácí tým. Podali jsme dobrý výkon, tedy až na ten třetí set, který nám utekl. Škoda čtvrtého setu, ten jsme měli vyhrát. Ale kdyby mi někdo řekl, že tady vyhrajeme 3:2, tak mu věřit nebudu. Chtěli jsme vyhrát, ale já jsem takový věčný pesimista, o to víc mě těší, když vyhrajeme.

Jak byste ohodnotil svůj výkon?
Hodnotit sám sebe nebudu, to ať dělá někdo jiný. Ale myslím, že jsem nevyčníval ani nepropadl.

Vaši bývalí spoluhráči na vás často směřovali svá podání, vy jste se s tím vypořádal slušně.
První set do mě šli, pak vůbec, pak zase chvíli ano. Myslím, že to měli podle taktických pokynů dané. Po druhém setu jsem se do toho dostal, předtím jsem dostal zbytečná esa.

Blokaři Benátek patří k nejlepším na svém postu v extralize, jak se vám za nimi v poli hraje?

Celý život jsem zvyklý hrát za dobrými blokaři. Takže je dobré, že jsem se dostal do týmu, kde ti blokaři jsou také výborní. Je to vlastně to samé jako v Jihostroji.