To Jihostroj se rozjel do nevídaných obrátek. Drtí jednoho protivníka za druhým. Včetně poháru. A vycítili to i fanoušci, kteří vyrážejí do Sportovní haly ve velmi hojném počtu. "Bez nich jsme byli Jihostroj, s nimi jsme stroj," použil smečař Martin Licek docela zajímavý příměr.

Jenomže pozor. Přijede Aero Odolena Voda, které se před sezonou nečekaně (a ne v dobrém) rozešlo s trenérem Kopem. Právě Licek varuje, že do Českých Budějovic dorazí kvalitní tým. Možná vůbec nejkvalitnější z dosavadního průběhu sezony. "Odolena Voda je velmi nepříjemný soupeř," přikyvuje českobudějovický smečař. "Jsou tam vysocí kluci," naznačuje, že výšková převaha by tentokrát nemusela být na jihočeské straně. Jména odolenavodských hráčů znějí hodně exoticky: Chancy, Ferraro, Cukur, Carmody - a s nimi třeba Martin Chevallier, ten je ale českého původu jen nestandardním příjmením.

Předseda FAČR Petr Fousek v Českém Krumlově
Petr Fousek slaví šedesátku. Fotbal potřebuje svítit a topit, říká šéf FAČR

Tým složený ze zahraničních volejbalistů vede Marcin Kryś. Devětatřicetiletý polský trenér. Hrával na liberu, dokonce s "Odolkou" koketoval, jako hráč se ale neprosadil, teď má příležitost jako trenér. Jak hru Aera vnímá smečař Jihostroje a české reprezentace Martin Licek? "Odolka má velmi dobrou obranu, hraje velmi rychle a pestře. Musíme se připravit, myslím, že to bude těžší než proti Osijeku," připomněl Licek parádní jízdu Jihostroje Pohárem CEV, která zatím dospěla do osmifinále. Pokračovat bude soubojem s německým. Schönewrdem, který vyřadil Maďary z Káposváru…

To byla oslava! Jihsotroj je v osmifinále Poháru CEV
Tak se slaví postup. To musíte vidět. Jihostroj je válec - stroj

Zpátky k české nevyšší soutěži.

Situace v čele tabulky napovídá, že sobotní duel bude důležitý. Jihostroj má po deseti zápasech na svém kontě 22 bodů. Je třetí. Aero ve stjné porci duelů nastřídalo jen o bod méně a je na čtvrtém místě. Zápas začne v českobudějovické Sportovní hale v sobotu v 18.00.