Jejich životní náplní je sport. A to je dobře. Veronika a Jakub Rožboudovi.

Deník už informoval o třeboňské dámě, která dokáže porazit v taekwondo velké soupeřky. Dokonce si dokáže poradit i na evropské a světové scéně.

Její bratr Jakub se zúčastnil závodu Czech open v kickboxu. "V Praze se mu dařilo," přikyvují trenéři, kteří okomentovali první a druhé místo. Zlato a stříbro. Jakub správně zvolil taktiku, odvaha mu nechybí, a navíc je výborně fyzicky připravený. Proto se vydal i na kickboxové Moravia open Ostrava. Také na moravské scéně to medailově cinklo. Jakub znovu potvrdil, že se v Třeboni vydal pod trenérskou taktovkou Milana Zacha na správnou cestu.

Bojová umění mají většinou podobný základ. Pokud sportovec zvládne jeden druh, má předpoklady k tomu, aby se vyrovnal soupeřům i v jiném sportovním odvětví. Přesně to platí o Jakubu Rožboudovi. "Na mistrovství České republiky v taekwondo v Ostravě získal dvakrát stříbro." V jaké disciplíně? "Za technické sestavy a sportovní boj do třiašedesáti kilogramů." Mládež na vrcholné sportovní akce připravují trenéři Zbyněk Mácha a Jan Mraček.

A Veronika Rožboudová? "Na Moravia open v taekwondo byla v technických sestavách druhá a sportovní boj seniorky do sedmapadesáti kilogramů vyhrála."

Veronice je 19 let a už bojuje mezi seniorkami. Jakubovi je jako staršímu juniorovi teprve šestnáct. Třeboňské taekwondo to je světová značka. Trenér Jan Mraček je trojnásobným mistrem světa v taekwondo. Dětem se věnuje na sto procent, mají u něho obrovský respekt. "Asi nejvíc co se týče trenéřiny v taekwondo." Dalším z uznávaných trenérů je Zbyněk Mácha, hlavní šéftrenér taekwondo Třeboň, který docela nedávno dosáhl titul mistra VII DAN.