Tady byla před čtvrt stoletím olympiáda. Pamatujete si na Calgary 1988? V hokejovém týmu tehdy byli tři hráči Motoru České Budějovice. Lála, Suchánek a Bříza. Teď v tomto městě bojují o cenné kovy krasobruslaři. "Barbora Kucianová a Lukáš Vochozka jsou na mistrovství světa juniorů v Kanadě," potvrzuje Jana Tomanová z českobudějovického krasobruslařského klubu.

Šampionát se koná od 1. do 5. března. "Závodníci z jihu Čech Barbora Kucianová a Lukáš Vochozka se na tento šampionát kvalifikovali a budou reprezentovat Českou republiku v kategorii sportovních dvojic."

Společně s trenérem Petrem Bidařem se sympatický pár už od neděle připravuje na svůj druhý start na MS juniorů. Krátký program předvedou ve středu v devatenáct hodin, volnou jízdu v pátek ve tři ráno středoevropského času. "Doufáme, že se jim podaří vylepšit předchozí výsledek." V sezoně 2021/22 se krasobruslaři zúčastnili mistrovství světa juniorů a obsadili 9. místo.