Výkonný výbor Jihočeského tenisového svazu rozhodl i o tom, že se budou v omezeném počtu ve všech obvyklých kategoriích hrát také oblastní přebory jednotlivců.
Pokud se situace kolem pandemie koronaviru v Česku nezhorší, a nezmění se pravidla pro boj s ní, budou ještě před letními školními prázdninami známi vítězové oblastních soutěží družstev i jednotlivců na jihu Čech.
„Celý výkonný výbor potěšilo, že se v nejvyšších soutěžích družstev v naší oblasti představí plný počet, tedy vždy osm týmů,“ uvedl místopředseda Jihočeského tenisového svazu Vladimír Kuka. Upřesnil, že v takovém případě zůstává avizovaný herní tříkolový systém beze změny. Ne všude se však z pochopitelných důvodů přihlásily všechny týmy. V KP I a v KP IV dospělých a v KP II mladšího i staršího žactva je méně přihlášených celků. „Tyto soutěže se proto budou hrát systémem každý s každým,“ upřesnil Vladimír Kuka. Dále řekl, že se letos nebude v jihočeské oblasti v soutěžích družstev postupovat ani sestupovat. „Vrátíme vklady týmům, které se do soutěží nepřihlásily. Také platí, že tyto týmy mají pro příští rok 2021 jistou účast ve stejných soutěžích, které měly hrát letos,“ sdělil Vladimír Kuka. Dodal, že navrácení vkladů pro letos nehrající družstva odsouhlasil výkonný výbor jednohlasně.
Oblastní přebory jednotlivců se původně kvůli pandemii hrát neměly.
Uskuteční se však ve všech kategoriích. Bude se hrát pouze dvouhra a pro všechny kategorie bude snížený počet účastníků ze 32 na 16. „Rozhodnutím jsme sledovali vytvoření příznivějších podmínek pro dodržování stanovených hygienických opatření,“ řekl dále Vladimír Kuka. Jako kvalifikace na mistrovství republiky se oblastní přebory hrají pouze ve dvouhře. Proto se letos čtyřhry neuskuteční. Postupovat na letní tuzemský šampionát budou vítězové. Pokud budou i nejlepší z jihočeské oblasti v celostátním žebříčku, postoupí také poražení finalisté.

Termíny oblastních soutěží tenisových družstev na jihu Čech pro letošní rok:

1. kolo: Dospělí a starší žactvo sobota 6. 6., dorost a mladší žactvo neděle 7. 6. 2. kolo: Dospělí a starší žactvo sobota 20. 6., dorost a mladší žactvo neděle 21. 6. 3. kolo: Dospělí a starší žactvo sobota 27. 6., dorost a mladší žactvo neděle 28. 6. Baby a Mini tenis má oblastní přebory 30. a 31. května.

Jednotlivci 30. a 31. května: Dorost v Českých Budějovicích, mladší žactvo v Písku. 13. a 14. června: Dospělí v Táboře, starší žactvo v Pelhřimově. (jts)