Přebor se konal poměrně brzy. Vždyť to není tak dávno, co tenisté utekli před počasím z antukových kurtů do haly.

My máme letní a zimní přebory. V hale hrajeme od listopadu, sezona začala asi před čtrnácti dny. Kraj je první větší turnaj na začátku zimní sezony.

Už víme, že jste vyhrál. Kolik jste měl soupeřů a koho jste porazil na cestě za titulem?

Bylo nás dvacet čtyři, to je plný počet, víc hráčů ani nebrali. A turnaj měl docela silné obsazení. Zimní přebory většinou bývají silněji obsazené než ty letní, protože v létě hráči hodně jezdí hrát ligy do zahraničí, které v zimě nejsou. Nechyběl ani Tomáš Toman, jenž byl nasazená jednička.

Ten vás porazil na přeborech v létě, nemám pravdu?

Ano, a tentokrát skrečoval v semifinále, protože byl nějaký nemocný.

Povězte, kdo si kromě Tomana dělal zálusk na prvenství?

Myslím, že hlavní favorité jsme byli tři – Tomáš Toman, já a Jiří Linha. Alespoň já to tak viděl.

O Tomanovi byla řeč. Jak si vedl Linha?

Toman šel na Linhu hned v prvním kole, protože Jirka Linha má výkonnost, ale tím, že moc nejezdí turnaje, mu chybí body. Toman s ním vyhrál ve třech setech.

A měl jste o jednoho vážného soupeře méně…

Skončil tím jeden z favoritů. Jakoby menší favorit byl ještě Fiala, to je strakonický hráč, kterého jsem porazil v semifinále.

Po něm na vás čekal už jen jeden hráč. Kdo se probojoval do finále?

Ve finále jsem porazil domácího Procházku. Ten hrál předtím s Tomanem semifinále na tři sety. V tom třetím, myslím za stavu 0:1, Toman zápas skrečoval. Přišlo mi, že jsem prošel turnajem až příliš hladce. Nejvíc jsem se bál Tomáše Tomana, s nímž jsem nehrál, a Jirky Linhy, na kterého jsem taky nenarazil. Oba jsem bral jako své největší soupeře.

Před přeborem jste neabsolvoval žádný turnaj?

Byl jsem na jednom menším turnaji v Praze, kde se mi taky dařilo, došel jsem do semifinále. Byl to turnaj B kategorie, měl dobré obsazení a hrálo se na podobném povrchu jako na přeboru, takže jsem si na něj trochu zvykl.

A na jakém se hrálo ve Strakonicích povrchu?

Je to koberec s granulátem.

Jakou cenu jste dostal jako vítěz krajského přeboru?

Cena žádná nebyla, ale pro mne je nejdůležitější, že vítěz postupuje na halové mistrovství České republiky, které se hraje v lednu v Plzni. Proběhne i kvalifikace, a tam už je dotace slušná, asi dvě stě tisíc korun.

Příznivce tenisu jistě zajímá, zda je u vás v zimní sezoně něco nového?

Vše zůstává při starém. Trenér zůstal stejný, s panem Gramanem jsem spokojen, takže spolu hrajeme dál. Teď chci začít pořádně makat na fyzičce, protože jsem zjistil, že mi trochu chybí.

Pořád jezdíte trénovat do Prahy na Štvanici?

Jezdím. Většinou tam trénuji v pátek, v sobotu a pak jedu domů. Nabídli mi možnost hrát první ligu, vypadá to, že tam budu hrát.

Jaké jsou vaše další plány s raketou?

V zimě není tolik zajímavých tenisových turnajů jako v létě. Hlavně chci uhrát výsledek na mistrovství republiky v hale. Tam to bude těžké. Loni například vyhrál Rosol, který je asi 160. na světě. Tím, že se hraje o velké peníze, přijedou si pro ně kvalitní hráči. Nasazený asi bohužel nebudu, ale i tak se pokusím dostat se co nejdál. A v novém roce bych rád začal objíždět mezinárodní turnaje Future, kde se hraje o body do světového žebříčku.