Účastníky přivítalo na druhou polovinu dubna neobvykle chladné a větrné počasí, organizátoři byli nicméně s počtem závodníků spokojeni. „Je to pěkné číslo, i když pamatujeme samozřejmě ročníky, kdy jich bylo více,“ říká jedna z duší závodu Jaroslav Vokál, který v minulosti závod celkem dvanáctkrát absolvoval.

Naposledy se tak stalo přesně před třiceti lety, to mu bylo dvaačtyřicet. „Jezdili jsme také na Košický maraton. Byly to nejlepší roky mého života,“ vzpomíná na dobu aktivního závodění dnes dvaasedmdesátiletý Vokál.

Běh kolem Hluboké je dál jeho srdeční záležitostí. Jaroslav Vokál pomáhá s organizací závodu, ze kterého připravuje videoreportáž, na kterou se mohou zájemci podívat na portálu youtube. „Je to takový můj způsob seberealizace. Těší mě, když pak sleduji počet zhlédnutí,“ praví muž, pro kterého běhání zůstalo celoživotní láskou, i když v současné době mu zdravotní stav umožňuje už jen ježdění na kole.

Nedělní závod se začal lámat zhruba ve své polovině. Do Munic ještě přiběhla šestičlenná skupina v čele s Janem Šnebergerem, ve které dále byli Petr Minařík, Jiří Csirik, Martin Frelich, Josef Soukup a Jan Bláha.

Následně se závod roztrhal a na zhruba patnáctém kilometru v Zahájí už byl první se značným náskokem Minařík. Za ním přiběhl s odstupem Csirik, další čtyřčlennou skupinku pak přivedl Soukup se Šnebergerem. „Prvních zhruba deset kilometrů jsem běžel na taktiku, pak jsem se ale utrhl a zbylou patnáctku už jsem běžel docela slušně,“ řekl v cíli spokojený vítěz Petr Minařík z AK Zlín.

Minařík byl spokojen s prvenstvím, jak ale přiznal, v minulosti na Hluboké zaběhl i lepší časy. „Zima mi nebyla, akorát foukal dost silný protivítr. Člověk nemládne a vzhledem k tomu mohu být s výkonem spokojený,“ říká.

První ženou v cíli byla stejně jako vloni Tereza Chlupová. Vítězka přiznala, že obhajoba prvenství byla těžší, než očekávala. „Měla jsem soupeřku, která se mnou dlouho držela krok. Musela jsem hodně přidat, abych jí utekla. Minulý rok jsem takovou konkurenci neměla,“ přiznala Tereza Chlupová.

Letos už poměřila síly s nejlepšími českými vytrvalkyněmi na půlmaratonech v Praze a v Pardubicích. Nyní už se chce soustředit na závody Jihočeského poháru a za rok se pokusí na Hluboké zkompletovat hattrick. „Pokud zdraví dá, budu dál běhat a neskončím jako Valérie Soukupová s bříškem, tak se budu těšit,“ směje se Chlupová.

Výsledky:
Muži – 25 km:
1. P. Minařík AK Zlín 1:30:00
2. J. Csirik Atletika Písek 1:30:42
3. J. Šneberger Falcon Rokycany 1:30:49
Ženy – 25 km:
1. T. Chlupová Jč. klub maratonců 1:40:45
2. D. Míková Č. Budějovice1:43:23
3. G. Loskotová Jč. klub maratonců 1:46:15