Jenomže zatímco nováček z Olešníka je po podzimu v kraji poslední, Lenka Bartušková naopak podzimní Tip Ligu na Českobudějovicku vyhrála!

Na nákupy

„Jestli se Olešník zachrání? Tak to nevím, Uvidíme, jak se dají kluci dohromady,“ krčila rameny Lenka Bartušková, když si na konci minulého týdne přišla do redakce Deníku pro hlavní cenu: jarní permanentku na Dynamo a poukaz na nákup v prodejně CONBIPEL v českobudějovickém Mercury Centru.
A ani jí nevadilo, že Tip Liga porušila tradici a tentokrát nesezvala okresní vítěze na vědomostní kvíz. „Jsem ráda, že krajské finále odpadlo, a nemusím tam,“ přiznala Bartušková, ačkoli dopředu by své vyhlídky na úspěch prý neviděla nejhůře. „Snad bych něco věděla, vždyť ve fotbalovém prostředí jsem odmala vyrůstala,“ hlásí se k olešnickému rodu Bartušků.


Je mladší dcerou Františka Bartušky, šéfa oddílu. Paradoxem je, že tři fotbaloví bratři – Petr, Pavel a František – mají dohromady pět dcer a jediného syna, jenž v duchu rodinné tradice za Olešník nastupuje.


„Já jsem na fotbal s taťkou vždycky chodila, ale že bych sama hrála, tak to určitě ne,“ očividně Lenka Bartušková považuje fotbal za mužskou zábavu. Všichni muži, ať už fanoušci, trenéři nebo spousta aktivních fotbalistů – ti všichni si v Tip Lize vylámali zuby. Pohořeli ve srovnání s mladou dámou, která má za přítele, jak jinak, fotbalistu. Petra Interholce. „Ale tipovala jsem sama,“ ujišťovala s hrdostí vítězka, „přítel mi neradil.“ Proč také, když sám skončil daleko za ní, hluboko v poli poražených? „Pomáhá béčku a hraje za pětatřicítku,“ prozradila na přítele Bartušková.


V posledních kolech se její náskok v čele tipligového pelotonu rozplynul jako pára nad hrncem. „Vypadalo to, že už to nevyjde,“ připouští nyní.
Rozhodl finiš


V 10. kole ji dostihla Vlasta Hubáčková. A týden nato soupeřka už vedla, protože Lenka Bartušková si dokonce dovolila jít do minusových bodů (–1)! Do posledního dějství nesla pomyslný žlutý trikot Hubáčková, ale na zádech si „vezla“ trojici pronásledovatelů. Finiš nejlépe vyšel Lence Bartuškové, jež smazala tříbodové manko a díky lepšímu výkonu v tomto kole (6) se vrátila do čela. V pravý čas.

Skoro nováček

„Taťkovi jsem to volala, ten to nevěděl. Rodina mého přítele, kde tipují všichni, mi v šest ráno hlásila, že jsem vyhrála,“ líčí Lenka Bartušková, která má v Tip Lize za sebou pouhé dva ročníky, a tak je v konkurenci protřelých tipérů vlastně pořád ještě nováčkem.


Ovšem nováčkem nebojácným, a hlavně úspěšným. Vždyť kromě hlavní ceny na podzim jednou brala i platany, které jsme dlouhých dvanáct týdnů rozdávali výhercům v jednotlivých kolech.