Rodina Marouškova je sportovně založena – a fotbal je na pomyslném žebříčku suverénně disciplínou číslo jedna! „Dcera na fotbal chodí, její mladší bratr hraje za dorost I. A třídu, a kdyby nebyla holka, hrála by určitě taky,“ usmívá se Maroušek, jenž si za áčko Lišova zakopal v 80. letech i krajský přebor.

„Teď moc času nemám, a když ano, zajdu se podívat na kluka. Naposledy dal gól a vyhráli turnaj v Břilicích,“ potěšilo ho.

Fotbalu se aktivně věnoval i Marouškův bratr Zdeněk. „Hrál také můj strejda, táta, děda. Vlastně všichni!“ konstatuje vrchní rádce své dcery, čerstvé vítězky Tip Ligy.

Při tipování přes internet – tuto novinku si velmi pochvaluje – si bral na pomoc tabulky soutěží, aby se ujistil, který tým je v nesnázích a nutně potřebuje bodovat. „Jinak to ani nejde,“ tvrdí.

V závěru soutěže si Tereza Maroušková udržovala mírný náskok. Do posledního kola se třásla o vítězství, protože soupeři se jí drželi zuby nehty. Do vedení šla v 8. kole, kdy v čele pětisethlavého pelotonu vystřídala V. Kubů. Na 2.– 3. místě jí při sóloúniku kryl záda Milan Maroušek. Ten se objevil v závěsu ještě těsně před cílem, v 11. kole.

A tak rozhodl až finiš, v němž si Tereza Maroušková polepšila o pět bodů na celkových 75; druhý v pořadí Jan Čečka měl jen o tři méně.

V Lišově tipérský úspěch nemohl zůstat bez povšimnutí. „Zastavovali nás, také čtou noviny,“ potvrzuje Milan Maroušek zájem sousedů a známých. Lišov v minulosti už jednu vítězku měl, a byla to také mladá slečna: „Jana Vávrová. To dobře víme, vždyť se v Lišově všichni známe!“

Hlavní cena, přenosný DVD přehrávač značky Sencor, je zcela jistě ve správných rukách . . .