V Praze na Slávii se konalo MČR do 22 let. "Ani na tomto mistrovství se naši atleti neztratili," popisuje za T. J. Sokol České Budějovice vedoucí druholigového týmu žen Stanislav Gryc.

Tomáš Kratochvíl (17 let, trenér J. Couf) 1. místo v osobním rekordu 734cm s regulérním větrem + 1,0m/s. "Rozhodl výkonem ve třetí sérii a ostatní závodníci, již nedokázali odpovědět." Už je 11. dorostencem světa, opět splnil limit na EYOF a drží krajský rekord dorostenců.

Tereza Babická (16 let, trenér J. Couf). "Terezka využila vystoupení na mistrovství České republiky i se staršími, soupeřky byly starší i o šest let." Ve 3. rozběhu v běhu na 400m překážek oslnila výkonem 61,43 s. Nejen že splnila limit na EYOF, ale překonala i dorostenecký krajský rekord.

Vynikající výkon 10.55 zaznamenal na 100 m Tomáš Němejc (trenér T. Najbrt), který si tímto časem otevřel dveře na juniorské mistrovství Evropy, které se koná v polovině července ve Švédsku. "Už v rozběhu dokázal zaběhnout 10.63, vytvořil si nový osobní rekord. Ve finále tento čas ještě o osm setin vylepšil a získal stříbrnou medaili. Tímto časem se zároveň na tři setiny přiblížil krajskému rekordu." V běhu na 200 m zaběhl nejlepší rozběhový čas ze všech startujících 21.45, do finále už ale nenastoupil.

Nejlepší letošní steeple v kraji zaběhla Lenka Pardamcová (trenér P. Bahenský) 12:05,99. Byla sedmá. V mužích skončil její oddílový kolega Matyáš Jánský (trenér P. Bahenský) pátý, v mistrovské klasifikaci čtvrtý, časem 9:43,80.