Byl to velký večer českobudějovického volejbalového Jihostroje.
Přitom na výsledku prakticky nezáleželo.
Extraligový šlágr mezi domácím Jihostrojem a Duklou Liberec skončil až po uzávěrce, ale už předzápas stál za to.
Přilákal totiž na palubovku legendy klubu, který právě letos slaví 20. výročí založení spolupráce mezi firmou Jihostroj Velešín a volejbalovým klubem v Č. Budějovicích.
Do Zápasu legend naskočili hráči, kteří šířili slávu českobudějovického volejbalu v uplynulých dvaceti letech. „Bylo by jich ještě mnohem víc, jenže všichni hráči samozřejmě nastoupit nemohou," vyprávěl masér Filip Hoch, který patří v Jihostroji k služebně nejstarším. Změnili se hráči za uplynulých dvacet let: „Všechno jsou to krásní mladí kluci," smál se Petr Habada.
Ten dorazil o berlích. „Jsem po operaci kyčle, ale vrátím se ke sportu," ujistil. „Turnaje na Špačkárně si neodpustím, doufám, že mi to zdravotní stav dovolí.
I nad svými spoluhráči vyčníval do výšky Štěpán Smrčka ,,Já jsem hrál play off s Libercem, od té doby jsem v šestkách vůbec nebyl," usmíval se Štěpán Smrčka, který se srdečně pozdravil s trenérem Zdeňkem Pommerem. „Trenére! Kde jsou dresy?" „Jako vždycky Smrku."
Hráči vzpomínali na část kariéry, kterou prožili právě v Jihostroji.
„Na kurt jdu nervózně, hlavně abychom se nezranili," poznamenal těsně před zápasem blokař Miroslav Šotola, který se z hráče proměnil v trenéra. „Věnuju se mládeži, baví mě to," vyprávěl.
Zápas legend odřídili sudí Aubrecht a Janoušek, výsledek utkání tentokrát opravdu nebyl v hlavní roli.

LEGENDY. K volejbalovému Zápasu legend vedení klubu pozvalo tyto hráče: Ulč 13 (číslo dresu), Pochop 10, Sukuba 9, Motys 11, Novotný 14, Zach 4, Novák 5, O. Pitner 16, Juračka 15 (libero), Habada 6, Marek 8, Dvořák 1, Smrčka 17, Michal 12, Popelka 2, Svoboda 16, Rubáček 4, Jeslínek 5 (libero), L. Zita 9, J. Pitner 10, Šotola 7, Zelenka (nedorazil). Trenéři: Pommer, Čuda, Šimonek a Brom, Scheichl, Hoch.