U Otavy se v sobotu večer děly věci! V KNBL se na jihu Čech zrodila obrovská basketbalová událost. Překvapení. Senzace. Zázrak. Písek od začátku zápasu až do konce vedl. Hosté pouze dotahovali. "Je tu velká basketbalová euforie," potvrdili kapitán Vojtěch Sýkora i trenér Jan Čech. Písek žije basketbalem. A navíc velké zápasy vybojovali především odchovanci jihočeského basketbalu!

Senzace v Písku, Sršni porazili mistrovskou Opavu
Senzace! Nováček srazil mistra. Sršni Photomate Písek ve skvělé atmosféře zářili

Písek hrál skvěle. Tým zdobí bojovnost, sodržnost. Trenérovi se povedla i střídání. Přišla v pravý čas. Přijde-li úsek, kdy se hráči nedaří, okamžitě ho z lavičky zastoupí jiný. Projev týmu byl úplně jiný, než jaký předvedla mistrovská Opava.

Písek slaví velké vítězství. Podívejte se na video, také obrázky se nikdy neomrzí.

Zápas s mistrovskou Opavou byl oslavou basketbalu. Domácí hráli skvěle. Dařilo se jim v obraně i v útoku. Vojtěch Sýkora patřil k nejlepším v hale. Vojtěch Sýkora: "Celé město prožívá naše úspěchy neskutečným způsobem," vyprávěl kapitán na videu pro Deník.Skóre narůstalo senzačně ve prospěch Písku. Opava ani jednou nevedla! První čtvrtina skončila 26:24. V poločase bylo vedení Písku devítibodové! Závěr utkání Písek zvládl, senzačně porazil mistrovskou Opavu.

Sršni Photomate Písek – BK Opava 94:91 (26:24, 51:42, 76:63), body: Šlechta 20, Svoboda 15, Sýkora 14, Borovka 13, Novotný 13, Šurý 10, Skalička 9 – Puršl 31, Kouřil 14, Jurečka 6, Švandrlík 10, Farský 9, Šiřina 6, Slavík 5, Pecháček 5, Gniadek 3, Mokrn 2. Rozhodčí: Kučera, Vávrová, Perlík. TH: 15/23:17/26. Trojky: 15:14. Doskoky: 36:51. Fauly: 21:25. Diváci: 800.