Akci pořádá Obec Záboří s podporou Nadace Jihočeské cyklostezky, přátel a zakladatelů této cyklojízdy v r. 2016. Termín zvolili organizátoři na 12. srpna. "Prezence začne v deset hodin za Obecním úřadem Záboří, start bude v jedenáct." Trasy budou připraveny dvě. Krátká na 30 km, dlouhá na 60 km. "Náročnost je lehká - střední."

Volejbalisty Jihostroje České Budějovice povede v sezoně Polák Kowal
To je tempo! První trénink Jihostroje a hned na míče. Mrkněte na video

Povrch: asfaltové cyklostezky, silnice 2. a 3. tř. "Trasy jsou vhodné pro všechny typy kol a pro všechny výkonnostní kategorie. Vedou krásnou krajinou s výhledy na pásmo Šumavy a na část Brd, kde Christian denně jezdil," doplňuje František Šesták, který je dlouhé roky propagátorem cyklistiky. "Přestože už nepatřím mezi hlavní organizátory, nezůstávám ještě úplně stranou," nabízí informace blatenský patriot František Šesták, který svojí aktivitou potěší tisíce dalších amatérských cyklistů. Mapy tras budou v předstihu zveřejněny na www.zabori.cz

Nezávodí se o medaile, ale každý, kdo trasu projede, přispěje k udržení tradice. "Při nepříznivém počasí jsou možnosti zkrácení tras a odbočení do cíle v Záboří." V prodeji budou upomínkové předměty se symbolickým potiskem. Parkování, občerstvení a sociální zázemí je zajištěno. "Historická kola jsou vítána! V areálu je prostor pro burzu kol a cyklodílů. Těšíme se na setkání s vámi," doplňují pořadatelé oblíbené cyklovyjížďky Tour de Battaglia 2023.