V prvním soutěžním utkání roku 2023 se volejbalisté Jihostroje České Budějovice představili v Benátkách nad Jizerou. Trenér Vojtěch Zach docela překvapivě poslal do základní sestavy na post univerzála Michala Kriška, brzy ho ale vystřídal Nizozemec van Schie. Úvod zápasu se nesl ve znamení mezisváteční pauzy, ve hře bylo hodně chyb, domácí se dokonce dostali do tříbodového vedení. V sestavě Benátek nechyběli bývalí hráči Č. Budějovic Křesťan a dokonce odchovanec jihočeského volejbalu Koranda. Závěr setu svěřenci trenéra Zacha zvládli: 25:21 pro Jihostroj.

Hokejový expert Radek Ťoupal
Draftoval ho Edmonton. Hráči byli nešikovní, říká Ťoupal o reprezentaci U20

Také druhý set začal hodně vyrovnaně. Oba celky se tahaly bod po bodu, domácím se podařilo strhnou vedení na svoji stranu: 4:3. V průběhu tohoto dějství došla trenéru Zachovi trpělivost s nepřesnými nahrávkami Argentince Girauda. Vystřídal ho a Piskáček hru oživil, přesto domácí vedli 22:18 a výhru v setu ubránili: 25:21 pro Benátky.

Ve třetím setu se na kurtu objevil i smečař Petr Michálek, hosté z jihu Čech postupně získávali převahu. Set vyhráli dokonce 25:18.

Nečekaně se domácí dostali znovu do vedení, rozehrál se Křesťan a body přibývaly rychleji na straně Benátek. Vedení domácích 15:8 vypadalo pro favorita hrozivě. Do sestavy se vrátili Giraudo a Licek. Univerzál van Schie esem snížil na 15:11. V koncovce bývalý hráč Jihostroje Filip Křesťan soupeře trápil: 21:16. Set vyhrály Benátky 25:21.

Naposledy se strany otáčely za stavu 8:5 pro České Budějovice. Rozhodující tie break skončil stavem 15:9 pro Jihostroj.
Jihostroj bodově ztratil, ani výkon nebyl příliš přesvědčivý.

Benátky nad Jizerou – Jihostroj České Budějovice 2:3 (-21, 21, -18, 21, -9), rozhodčí Buchar – Nedbálek. Jihostroj ČB: Giraudo, Kriško, Ondrovič, Polák, Stojlovič, Licek – libero Kryštof (van Schie, Piskáček, Michálek). Trenéři Zach a Suchý.