Nejvýraznějším jihočeským vytrvaleckým talentem uplynulého desetiletí je bezesporu Lucie Sekanová (Sokol ČB/ USK Praha).
Sympatická dáma si v těchto dnech plní sen, nominovala se totiž na MS 2015.
„Posílám čtenářům Deníku pozdrav z mistrovství světa v Pekingu," vzkazuje.
Po náročném letu z Prahy přes Moskvu výprava dosedla na letišti v Číně. „Já poprvé letěla mimo Evropu, na mě to byl dlouhý let, ale s trenérem jsme ho zvládli," usmívá se svěřenkyně Róberta Štefka.
Aktuálně se její tělo pere se šestihodinovým posunem. „Ještě se s ním srovnávám."
Jak konkrétně zlobí těla sportovců potíže po přesunu mezi kontinenty? „Usínám celkem pozdě, ale už je to lepší, než první den po příletu."
Česká výprava si v Číně od tropických teplot českého léta moc neodpočinula. „Tady jsou také velká vedra, dnes je navíc vidět i smog."
Sekanovou až zarazila péče Číňanů. „Třikrát za den v hotelu zvoní na pokoji zvonek s tím, že jdou uklízet, třikrát slušně odmítnete, pak se vrátíte večer z tréninku a máte uklizeno. Čtyřikrát denně!"
Na sto procent je postaráno o bezpečnost sportovců. „Všude procházíme rentgeny, zda nemáme bombu, psi nám prohledávali pokoje, policajti naběhli s detektory kovu."
Hned při prvním tréninku se Lucie Sekanová setkala s megahvězdou světové atletiky. „Na tréninkovém stadionu jsem měla štěstí a zatrénovala jsem si s Boltem."
Jak a kde hledá daleko od domova rozptýlení?
S trenérem vyrazili na výlet na Summer palace, který je pod horou dlouhého života. „Bylo to nádherné, jen dost únavné," popisuje rozsáhlý objekt o rozloze 300 hektarů.
„Celé jsme to opravdu neprošli, ale i tak nás to znavilo, takže návštěvu dalších památek, a hlavně čínské zdi v horách za Pekingem, si nechám až po závodu."
Proběhnout se byla v olympijském parku, kde se bude MS konat. „Je nádherný, velký a krásně uspořádaný. Moc se těším až se do Ptačího hnízda podívám na zahájení, pak tam budu jako účastník závodu ve velice náročné konkurenci."
Zahájení proběhne 22.8, Sekanová poběží o dva dny později. „Ve 3.45 českého času. Je to pro mě první velké dospělácké mistrovství světa, tak si závod chci především užít."