Krumlovskou soutěž provázela značná nepřízeň počasí a po celé dva dny pršelo. To mělo vliv i na výkon jezdců na trati. „V pátek to nebylo nic moc. Pršelo opravdu hodně a byli jsme rádi, že jsme vůbec dojeli do cíle,“ přiznal zkušený závodník. „Byl to spíše boj o holý život než nějaké velké závodění,“ dodal.

Vytrvalý déšť měl podle Pecha na průběh soutěže zcela zásadní vliv. „Možná jsme na vodě zvolili až moc opatrné tempo,“ připustil. „O moc rychleji to ale bohužel nešlo. Chtěli jsem bojovat o první dvě příčky, ale byli jsme bohužel pomalejší než Roman s Pavlem,“ sportovně uzná.

Zatímco první dvojice byla celkem daleko vepředu, Pech sváděl v první etapě soutěže boj o třetí příčku s Běhálkem. „To je zkušený závodník, jezdí už asi patnáct let a je to dobrý pilot,“ s respektem hovoří o svém soupeři.

Vozy kategorie S2000 jsou určitě výkonnější než produkční Mitsubishi, ale Pech nepovažuje svou techniku za nějaký velký hendikep. „Na jednotlivých tratích je to různé. Někde je moje auto pomalejší, někde zase rychlejší. To se dohadujeme pořád, která trať sedí kterému vozu více,“ usměje se.
O přestupu do vozu S2000 prý zatím vůbec nepřemýšlel. „Chybí mi na to asi patnáct milionů korun, abych o tom mohl přemýšlet,“ s úsměvem nabízí prozaické vysvětlení. „Tahle varianta v nejbližší budoucnosti nepřipadá v úvahu,“ zdůrazní.

Třetí místo nakonec Pech podle očekávání uhájil. Jeho odstup od nejrychlejší dvojice byl ale trochu větší, než sám očekával. „Zaskočilo nás to obrovské množství vody, na kterém jsme ještě nikdy nejeli. Cítil jsem, že nemůžu více, že by už to bylo za limitem a auto už bych neřídil. Jel jsem tak, aby mi to nikde neupadlo. Bohužel to bylo pomalejší, než jsme čekali,“ přiznal Pech, jenž byl ale nakonec s bronzovou pozicí spokojen.

V domácím šampionátu se drží na třetí příčce. V minulosti se už pětkrát radoval z titulu mistra republiky ve „velkém“ mistrovství. Na mety nejvyšší ale letos nepomýšlí. „V našem mistrovství je velká konkurence. Je silnější než v minulých letech. Momentálně bojujeme s Běhálkem o třetí místo. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Jdeme závod od závodu a všechno klidně může rozhodnout až poslední závod v Příbrami,“ míní.

V letošní sezoně zaznamenal Západočech už také jeden mezinárodní úspěch, když vyhrál soutěž mistrovství Evropy ve Slovinsku. „To byl opravdu pěkný závod. Technické tratě, na kterých byla radost si zazávodit. S vítězstvím jsme byli moc spokojeni,“ pochvaluje si. „Jenom škoda, že jsme si to nepřenesli také do Krumlova,“ jedním dechem si posteskne.

Další výjezdy do zahraničí momentálně nechystá. „Není to v plánu,“ přikývne.