Na domácí palubovce porazily Pardubice 26:13 (13:7).

Tým Pardubic dorazil do haly v Suchém Vrbném v okleštěné sestavě. Před podceněním varovala zkušenost z nedávné minulosti: Lokomotiva s Pardubicemi vedla o poločase o pět branek, ale nakonec byla ráda za remízu.

Tentokrát se historie neopakovala. Domácí tým od začátku udával tempo a dával jasně najevo, že hodlá kontrolovat vývoj utkání. Ve 14. minutě svítil na ukazateli skóre stav 8:1, pětkrát se trefila Vithová. Když Pardubice snížily, Lokomotiva znovu odskočila na bezpečných 11:3 a poločas skončil 13:7.

O přestávce domácí trenér nabádal své svěřenkyně, aby neusnuly na vavřínech a nepřizpůsobily se pomalejší házené hostů. „Posledních několik minut první půle se mi nelíbilo, co hráčky předváděly,” poznamenal suchovrbenský kouč Michal Kotvald.

Jeho slova dopadla na úrodnou půdu. Do druhého poločasu vstoupily budějovické hráčky aktivně a ve 39. minutě to bylo 17:8. Dvakrát se prosadila talentovaná dorostenka Kolbová, Lokomotiva pak s přehledem dovedla zápas k přesvědčivému vítězství.

Podle trenéra Kotvalda je ale pořád co zlepšovat. „Stále děláme zbytečné chyby, a to jak v obraně, tak při rychlém přechodu do útoku,” všiml si.
Tuto neděli jeho tým čeká derby: od 17 hodin hostí ve své hale Jindřichův Hradec B!

Sestava a střelci Loko:
Poláčková – Spergerová, Kolbová 3, Vithová 9/2, Hrdličková 2, Provázková 5, Mašková, Zahradníková 1, Jiránková 1, Kokešová 1, Oupicová 1, Kubíková 2, Hodúlová 1, Korandová. Nejvíce za Pardubice: Kučerová 4, Stránská 3. Vyloučení 1:2. ŽK 1:2. Sedmičky 4/3:4/0. Diváci: 58. Rozhodčí: Hladký K., Průcha M.