Mezi muži se s náročnou a mnohdy nevyzpytatelnou tratí nejlépe popral druhý muž celkového pořadí Karel Zadák z týmu Tri LAMY. Ten v cyklistické části závodu získal až šestiminutový náskok, který mu vydržel až do konce. Oplatil tak porážku druhému Janu Kubíčkovi (KOMA Racing Team), který vyhrál minulý týden ve Žlutých lázních, třetí byl stejně jako před sedmi dny Petr Novák (X-team BANO).


Mezi ženami kralovala opět Ivana Loubková, která zatím ani jednou nechyběla na stupních vítězů. Do cíle doběhla s více než tříminutovým náskokem na druhou Petru Krejčovou z českobudějovického týmu BaH Triatlon ČB, třetí skončila Eva Štroblová z PSK Klatovy.


„Jsme spokojeni, závod proběhl tak, jak měl,“ řekl po skončení akce spokojený ředitel závodu Michal Piloušek. „Kromě zlomeného malíčku a pár odřenin se nikomu nic vážnějšího nestalo,“ informuje. Jen divácká kulisa nebyla taková, jakou by si pořadatelé představovali. „Je to dáno tím, že je neděle a po okolí je akcí dost,“ tvrdí.


Tentokrát na startu chyběla zvučnější jména, triatlonu se nezúčastnil ani profesionál v bílé stopě Martin Koukal. „S Martinem jsem mluvil. Termín je tentokrát posunutý, proto nemohli přijet. Odjeli na soustředění, jinak by tu byli všichni. Snažili jsme se, aby byl závod ve stejné atmosféře jako vždy, ale bohužel. Ale slibuji, že příští rok se to tu pojede jako evropská tour,“ uvedl Piloušek.