V noci z pondělí na úterý se prachatická závodnice vrátila z francouzského Valbergu, kde se konal druhý závod letošního ročníku Světového poháru.

„Bylo to docela dobrodružství, protože v místě konání závodu byla od pátku sněhová kalamita a přes noc napadl metr sněhu,“ vrací se ještě před samostatný start závodu Šárka Grabmüllerová a pokračuje: „Pořadatelé museli zkrátit tratě, protože se několikrát vybíhá i vyjíždí, ale samozřejmě i sjíždí sjezdovka a při tamní nadílce by se závod prodloužil na několik hodin.“

Strastiplná cesta

Prachatická závodnice však musela ještě před samotným závodem bojovat s nástrahami přírody, které byly možná těžší než boj se soupeřkami. „Prověřila mě již samotná cesta do střediska. Cestovala jsem sama a v Nice bohužel v půjčovnách aut neznají zimní pneumatiky. Musela jsem si tedy zakoupit sněhové řetězy, a jelikož jsem v podstatě netechnický typ, tak pro mne sundavání a nandavání sněhových řetězů bylo těžší než samotný závod. Naštěstí jsou Francouzi džentlmeni a pomohli mi,“ vypráví své nepříjemné zážitky z Francie Šárka Grabmüllerová.

Se svým výkonem však může být naše reprezentantka spokojena, veze si domů druhé místo. „Po stresovém zážitku z cestování jsem uspěla i na trati. Organizátoři dělali, co mohli, sněhovou nadílku zvládli a trať dokonale připravili. Přesto závodníky prověřil nejenom hluboký prašan, ale i nadmořská výška 1800 metrů. V cíli jsem byla nakonec druhá, a to především díky výbornému výkonu na kole. Po dvou závodech světového poháru bych se měla ocitnout na vedoucí pozici,“ dodává spokojeně Šárka Grabmüllerová.

Pořadí – první tři: 1. Mutschellerová (GER) 1:33:18, 2. Grabmüllerová 1:37:31, 3. Kullmannová (GER) 1:41:08.