„Vyhlášení této ankety v letošním roce není náhodné, neboť Jihočeský triatlonový svaz si připomíná dvacet let od počátku organizovaných závodů v rámci Jihočeského poháru,“ říká tiskový mluvčí krajského triatlonového svazu Miroslav Šimek.


Triatlonistou dvacetiletí se stal Hynek Okleštěk, triatlonistkou dvacetiletí Šárka Grabmüllerová a nejoblíbenější tratí je Zlivský triatlon, pořádaný u rybníka Mydlák.


„Hynek Okleštěk i přes svůj věk (ročník 1954, pozn. red.) je stále aktivním závodníkem a dokáže pořádně prohnat i mnohem mladší závodníky,“ přidává Šimek vizitku. V celkovém pořadí Jihočeského poháru se umístil na 11. místě.


Šárka Grabmüllerová (38 let) je aktivní závodnicí. V Jihočeském poháru se letos mezi ženami umístila na druhé příčce.
A neztratila se ani ve světě: v letošním ročníku Světového poháru v zimním triatlonu obsadila celkové šesté místo a na MS skončila sedmá.

Tradiční Zliv

Zlivský triatlon má v Jihočeském poháru své pevné místo. Letos se uskutečnil již 25. ročník, a patří tak k nejstarším závodům u nás, navíc pořadatelé organizují tři závody během jednoho víkendu: v pátek sprint, v sobotu jednotlivců a v neděli závod týmů.


„Ve slavnostní atmosféře byli též oceněni ti, kteří před dvaceti lety stáli u počátku pravidelné jihočeské soutěže a kterým tento krásný a náročný sport učaroval mnohdy na celý život,“ uvedl tiskový mluvčí. Oceněnými jsou Václav Klíma, Vladislav Dvorský, Karel Hotový, Vladimír Míka, Karel Strolený, Hynek Okleštěk, Jiří Paštika, Antonín Florián a Karel Schneider.